Кому скільки коштував генплан с. Набережне Августівської сільради

Генплан с. Набережне, на відміну від інших сіл Августівської сільради (с. Протопопівка, с. Августівка), затверджений ще в 2015р. Але подробиці його затвердження виявилися дещо скандальними. Посадовці Августівської сільської ради, збирали з пересічних громадян що бажають отримати безкоштовну земельну ділянку від 5000 грн начебто на розробку нового генплану с. Набережного. Звісно не обтяжуючи себе оформленням будь яких документів. Таким чином, видавши 187 ділянок,  “ділки”, що уособлюють місцеве самоврядування повинні були отримати щонайменше 935000 грн.  Звичайно частина ділянок дісталася “потрібним людям” в Біляївському районі, частина керівництву та родичам керівництва Августівської сільради і навряд чи ці громадяни сплачували за генплан.  Скільки ж коштував насправді генплан, чи не обділила себе місцева влада при розподілі ділянок , та інші подробиці у матеріалі  наданому ГО “Громадський контроль”:

“Ситуація із генпланом с. Набережне носить якийсь детективний сюжет. 22 вересня 2011 року, сесія Августівської сільської ради приймає рішення про замовлення проекту Генерального плану с. Набережне. При цьому, ні потрібна сума, ні фінансування з депутатами не обговорюється та не затверджується. Із пояснень Августівської сільської ради випливає, що колишня голова Августівської сільради Ворник С.О. та  члени земельної комісії Августівської сільради, набрали певну кількість осіб, які бажали отримати ділянки в с. Набережне згідно неіснуючого на той час генплану. Після чого, згідно тверджень голови Августівської сільради Таран О.Г. та секретаря земельної комісії попереднього скликання – Назаренко О.М. ці люди,  обʼєднанні спільною ідеєю щодо безкоштовного отримання земельної ділянки, самі встановили розмір внеску на розробку генплану, самі зібрали кошти, та самі розраховувались готівкою із ПрАТ “Одесцивільпроект” за виготовлення генплану с. Набережне. Посадові особи Августівської сільради,як стверджується, абсолютно ніякої участі не приймали ні в чому, сільрада не має жодних документів, які свідчили б про оплату мешканцями коштів начебто за розробку генплану.

Громадська організація «Громадський Контроль» надала запит із проханням надати копію цих міфічних зборів, але отримала відмову, влада робить вигляд, що вона не причетна до цього. Так, можна повірити, що була десь кимось визначена група з осіб, які отримали ділянки, кому було доручено зібрати кошти. Бо і Ворнік, і Назаренко, і Севрюк – теж отримали ділянки, але ж вони в першу чергу представники влади, яким начебто на зборах було доручено збирати кошти.

Інформація Августівської сільської ради викликає сумніви, бо як стверджують власники ділянок,  їх ніхто ні на які зібрання не кликав, гроші вони несли в кабінет голови Ворнік С.О., а вона супроводжувала їх до кабінету землевпорядника Назаренко О.М. В кабінеті  вони віддавали по 5 000,00 грн. без жодних квитанцій, про це люди готові свідчити персонально. Деякі мешканці передавали кошти через депутатів сільради або членів виконкому.

Постає питання: Якщо замовником генплану с.Набережне була Августівська сільська рада, то чому ці кошти не надходили, як благодійний внесок на рахунок сільської ради, та по безготівковому рахунку не поступили виконавцю проекту? Чому заплатила якась людина готівкою? Чому сільська рада офіційно не контролювала та не організовувала збір коштів ? Чому не залишилось жодної відомості з кількістю фактично зібраних коштів ?
А ще хотілось би знати, хто поставляв кандидатури на отримання ділянок осіб, які не є мешканцями нашої громади, яким чином ті люди попали на міфічні загальні збори, які були їх внески, та кому?  Хто гарантував що після сплати встановленого збору та затвердження генплану саме їх прізвища затвердить сесія Августівської сільради ? Як ця гарантія вписалася в чинне законодавство, де добровільна сплата внеску за розробку генплану аж ніяк не може бути підставою для виділення земельної ділянки ?

Офіційно проект коштував 217 650,00 гривень. Хотілось би знати, який внесок в цю суму внесла родина Шестопаль, яка крім ділянки, ввела в межі села ще і гектар для особистого ведення господарства.

Втім, як би там не було ПрАТ “Одесцивільпроект” виконав свою роботу. Августівська сільська рада 12.11.2013р. погодила  з Управлінням розвитку проект нового Генерального плану с. Набережне. 05.12.2014р. цей проект було погоджено з Держземагенством, після цього 11.12.2014р.  Августівська сільська рада затвердила проект. Затвердження Біляївською районною радою було 10.07.2015року. На той час виконуючою обов’язки голови сільради була вже Таран О.Г.
Саме Таран  О.Г. із землевпорядником Назаренко О.М. та на той час секретарем земельної комісії, 13.07.2015р. зібрали сесію, на якій депутати винесли рішення про затвердження списку осіб, кому виділити ділянки під будівництво. І тут не обійшлося без “прикрого непорозуміння”. Приймаючи добровільні внески, землевпорядник Августівської сільради Назаренко О.М. стверджувала, що розмір виділених ділянок складає 8 соток, але, 13 липня 2015 року за рішенням № 564 Августівської сільської ради, затверджено список  зі 187 осіб, яким надано ділянки по 6 соток.

Голова сільради вперто не хоче надавати інформацію щодо громадян що отримали ділянки та сплатили за генплан. Навіть посилається на Закон «Про захист персональних даних».  Втім, шановна голова мабуть не дочитала вказаний  закон до 5-ої статті, в котрій зокрема зазначено  «Не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна».Натомість, громадська організація «Громадський Контроль» отримала загадкову відповідь за № Б-88 від 10.04.2018р., що ці, невідомі громаді особи, заплатили за виготовлення Генплану – в цілому. Напевно, це якесь непорозуміння, бо не могла голова сільради Ворник С.О. продати тишком ділянки цим людям, щоб заплатити за Генплан? Або могла? Громадська організація «Громадський Контроль» вже направила декілька Запитів представникам влади різного рівня, щоб розібратись, хто і якими коштами розрахувався за виготовлену документацію, тобто – проект генплану.

Виконуюча голови сільради Таран О.Г., а сьогодні голова сільради, нічим не відрізняється від своєї «вчительки», тобто, попередниці, добре засвоїла методи праці, – все робити тишком. Ділянки розподіляти кулуарно, серед «своїх» та «потрібних» людей. Вже не є таємницею, що не скривдили і районну владу. Внесли до списку головного архітектора району, який згодом, коли розпочались суди із Оборіним, прибрав своє прізвище у списку, замість нього з’явився де хто Чмир Олександр Сергійович. Не знаємо хто ця людина, але точно не мешканець нашої сільради. Один із вищих керівників району на той час, для своїх родичів, на прізвище Бабак, отримав цілих ТРИ ділянки на одну родину, а може і більше, точної інформації поки не маємо. Фігурує в списку і прізвище Кара, доказу, що це родич заступника Біляївської РДА немає, але що ця людина не є мешканцем нашої громади – це однозначно! Станом на 6 березня 2018 року ця ділянка вже подарована, або ж продана гр. Мариморич Г.О. Всього в списку більше 20 осіб, які не знаємо, належать до посадових осіб різного рівня, чи ні, або при яких «загадкових» обставинах вони потрапили до списку, але ці люди не належать до мешканців Августівської сільської ради.
Те, що отримали ділянки особи, які не є мешканцями нашої громади, – не є кримінальним правопорушенням, бо кожний громадянин України має право одноразово отримати ділянку під будівництво, де завгодно на території України.
Але коли 225 осіб стали в чергу, а це свої виборці, жителі Августівської сільської ради, то виділяти ділянки особам, які не є мешканцями сільради – ЦЕ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНО, і що найменше – – АМОРАЛЬНО!!!

Громадська організація «Громадський Контроль» в черговий раз ризикує викликати обурення місцевої влади, що «формує принизливе ставлення до місцевої влади», але влада сама, своїми діями дискредитує себе в очах своїх виборців. Свого часу влада не забезпечила право громади на обізнаність про вільні ділянки, та право громадян на отримання цих ділянок. Ніхто із пересічних мешканців сіл Августівської сільської ради свого часу не знав, що планується введення до Генерального плану с. Набережне площі під будівництво житлових будинків.

Напевно вся ця ситуація могла би зацікавити правоохоронні органи, але з огляду на факт, що керівництво Біляївського району на той час, теж отримало свій бонус у вигляді ділянок, розраховувати на це було б занадто наївно.

Тепер про нашу владу, місцеву. «СЕБЕ РОДНОЙ» – влада Августівської сільської ради ні в чому не відмовляє, ні собі, ні членам своїх родин, та навіть просто далеким родичам.
По масиву «Набережне» ситуація така:
Ворник Г.І. – чоловік екс голови, згодом передав ділянку родичці.
Воловик І.Є. Красакова К.О. – онуки екс депутата.
Колісніченко П.В. – працівник сільради, екс депутат сільради.
Назаренко О.М. – землевпорядник, на той час член земельної комісії, її зять – Шелестов Є.О., який мешкає в сусідній сільраді, сват – Солоденко В. який згодом передав ділянку своїй доньці, невістці землевпорядника.
Клименко О.А. – чоловік працівника сільради.
Севрюк Н.В. – родина екс депутата.
Вовк В.Д. – чоловік двоюрідної сестри Таран, працівник сільради.
Сініцина О.М. – головний бухгалтер, ділянка надано в оренду з правом викупу без тендеру, бо вже має ділянку безоплатно в с. Августівка, по вул. Л.Українки.
Починков М.В. – родина працівника сільради.
Міронюк М.П. – родина депутата.
Бербер М.В. – онука депутата.
Айрапетян М.С. – донька депутата.
Заворотнюк С.М. – екс депутат.
Коваленко Н.П. – екс член виконкому.
Топащенко В.А. – син депутата.
Шестопаль Л.М.- жінка екс депутата, член виконкому.
Сіренко Л.О. – родина члена виконкому.
Жовнір Т.М. – родина працівника сільради.
Копитова С.І. – член виконкому.
Волков А.Г. – депутат.
Шленська І.О. – родина депутата.
Сініцина О.В. – екс депутат.
Холудеева М.В. – екс депутат.
Турлевський І.М. – родина екс депутата.
Дукаценко А.О. – рідня депутата.
Рощин Г.Ю., Рощин В.Ю. – сини члена виконкому.
Слівченко С.О. – рідня депутата.
Топащенко А.І. – рідня депутата.
Савеліч В.С. – рідня депутата.
Серебрій Л.В. – член виконкому.
Якось загадково, після затвердження цього списку, з’явилась невістка депутата Савеліч Т.І., ця ділянка була в резерві.
З приходом у владу депутата Стопа Н. – виділили 3 ділянки членам її родини та депутату Ярошевському О., але ці ділянки знаходяться у «спірній» зоні з аеродромом «Аероклуб».
Таким чином, влада взяла собі біля 41 ділянки, ще кілька ділянок владі вищого рівня, більше 20 ділянок особам, інформації про яких немає.
Завдяки тому, що влада вела роботу по проекту с. Набережне не цілком прозоро, вона вступила в конфлікт, який переріс в судовий спір із орендарем аеродрому. Чим закінчиться цей спір – невідомо нікому. Але особи, ділянки яких розташовані по вул. Володимирівська, – непарна сторона (1-61), мають всі шанси цими ділянками не скористатися, бо вони є в охоронній зоні аеродрому, як стверджує орендатор.

На жаль, «ділянки всіх наших можновладців» – на інших вулицях.

І в заключення. Шановні мешканці сіл Августівської сільської ради!!!!
Ми, тобто Громадська організація «Громадський Контроль», нерідко чуємо висловлювання, що за два роки нашої діяльності нікого не посадили за різні зловживання владою.
Пояснюємо – функції Громадської організації, це проінформувати громаду про те, як працює влада.
А громада повинна сама робити висновки, порушуються її права, чи ні. І якщо знайшлося декілька осіб, які звернулись до прокуратури із заявою, що порушила влада їхні конституційні права при відмові у виділенні їм ділянок, а іншим виділено, то вже ця інформація принесла комусь користь.
Громадська організація «Громадський Контроль» – це не правоохоронна система, це навіть не адвокатська контора. Так, по своїй ініціативі ми звертаємось до правоохоронних органів, коли це стосується питання державних коштів, або державного майна. Відкрито декілька кримінальних проваджень.
Але це питання, які не стосуються когось особисто. Людина, яка, дякуючи доведеної інформації, зрозуміла, що її права порушені, повинна сама звернутись до Державних органів із заявою – особисто. Навіть суди розглядають тільки справи – персональні.
Пробачте, але є така притча: «людина прийшла до бога скаржитись, чому її бог не любить, а її сусіда любить, бо допомагає йому виграти в лотерею і авто, і техніку. Бог відповів цій людині, щоб він хоча би один раз купив лотерейний білет, бо як можна допомогти людині, яка і кроку не зробила на свою користь».
І тому ми не зможемо за Вас змусити владу повернути кошти за неоформлені ділянки, поки Ви самі не зробите висновки, та не зрозумієте, що влада повинна працювати на Вас.
А нам, членам громадської організації «Громадський Контроль», влада нічого не винна, бо нам ділянки ніде не виділяла, гроші, без квитанцій ми нікому не давали, тому від нас ні правоохоронні органи, ні суди, по цьому питанню претензій не приймуть.
Напевно, ми повинні ще подякувати попередню та сьогоднішню місцеву владу за те, що вона активістам відмовила та продовжує відмовляти в виділенні земельних ділянок, тому ми не понесли марних витрат, як інші.
На завершення інформації про Генеральні плани сіл і селищ Августівської сільської ради, хочемо звернути Вашу увагу, на те, як будуть використані гектари для особистого ведення господарства в межах села, – приклад с. Латівка, де вул. Тиха, на якій і до сьогодні мабуть є вільні ділянки, – це колишній гектар Ворник С.,  який з часом чарівним чином став приватною вулицею.
Так місцева влада користується деякими недоліками прийнятих Законів. Головне – бути при владі, навіть не порушуючи Закон, а користуючись правилом, «что не запрещено, то разрешено», а можновладці завжди знайдуть можливість, як використати ситуацію.

Викладена інформація обговорена та затверджена до оприлюднення на засіданні Громадської організації «Громадський Контроль» 5 травня 2018 року.
Заступник голови Будник В.П.”