Нагорода депутата

Як повідомлялося раніше, депутата Августівської сільської ради від села Протопопівка, Домброван О.А., було нагороджено грамотою  “За вагомий внесок в розвиток населених пунктів сільської ради, активну громадську позицію”. Ця подія бурхливо обговорювалася  місцевими жителями, вочевидь не помічаючих , ані розвитку нашого села, ні , тим паче, активної громадської позиції місцевого депутата.

В роз’ясненнях отриманих від Августівської сільради, повідомлялось що:

  • Домброван О.А. була ініціатором розроблення сільської цільової програми підтримки населення на 2017-2018 роки “Захист і турбота” та положення про надання адресної матеріальної допомоги;
  • по ініціативі депутата здійснюється прибирання територій в селі Протопопівка та благоустрій;
  • під увагою депутата знаходяться малозабезпечені та багатодітні родини, хворі та громадяни які потребують допомоги.

Надані роз’ясненя викликають ще більше питань, аніж  саме нагородження. Згідно закону “Про місцеве самоврядування” надання матеріальної допомоги окремим верствам населення і так входить до обовʼязків сільської ради.  Також, до обов’язків сільради входять прибирання та благоустрій, до речі на це закладені гроші в місцевому бюджеті і є відповідний штат робітників.

Щодо програми “Захист і турбота” –  важко сказати хоч щось, так як програма в сільській раді не оприлюднена,  чи існує вона взагалі,  та хто її автор – невідомо. Але ознайомившись із списками жителів, які, начебто, скористалися даною програмою в першому півріччі 2017 року, можна  з подивом дізнатися що з села Протопопівка отримали допомогу аж дві сімʼї (5 чоловік) на загальну суму 3000 грн. А взагалі по цій програмі, по всім селам Августівської сільради видано матеріальної допомоги близько 90 тис.грн. І не зрозуміло, чи то саме в Протопопівці проживають успішні та багаті люди, які не потребують допомоги, чи то так розроблена програма, що в ній активно беруть участь  місцеві “підприємці” та родичі працівників сільської ради.

Що ж мається на увазі “під увагою депутата знаходяться малозабезпечені та багатодітні родини, хворі та громадяни які потребують допомоги” – невідомо. Але відомо, що ні одна багатодітна та малозабезпечена родина з с. Протопопівка не отримала мат. допомогу в 2017 р.  Що ж до начебто “уваги” – ії важко виміряти. Проте усі мешканці вул. Нова, що залишились завдяки Домброван О.А. без вже закладеного в бюджет 2017р.,  асфальту – увагу відчули. А ось чи потрібна була їм така “увага” – питання риторичне.

с. Протопопівка вул. Нова (14.08.2017)