Хто винен в неналежній роботі Августівської сільради (оновлено)

Як ми вже повідомляли, Августівська сільська рада звернулась до поліції зі скаргою на ГО “Громадський контроль”. Однак ми змогли ознайомити громаду лише з головними тезами скарги – повний текст заяви ні працівники поліції, ні працівники сільради оголошувати не бажали. Замісник голови ГО “Громадський контроль” Будник В.П. звернулась до сільради з вимогою надати пояснення щодо висунутих звинувачень на адресу громадської організації. І у встановлений законом термін (що само по собі диво) отримала відповідь, повний текст якої, ми, не приховуючи свого задоволення, надаємо нижче

 

Детальний розгляд усіх ляпів та пересмикувань, завуальованих погроз та невідомо навіщо заданих риторичних питань – не входить у наші плани. Однак пройти повз таку відповідь без коментаря ми не зможемо. Тому звернемо увагу лише на наступне

 • Августівська сільська рада свідомо не надає інформацію, що повинна бути оприлюднена. Твердження про наявність усієї інформації на публічних стендах - відверта брехня.
  
 • Голова Августівської сільської ради вочевидь не розуміє - що відповідь на запит про отримання публічної інформації має містити лише запитану інформацію, задавати громадянам/установам в офіційній відповіді зустрічні питання - це звісно по одеські, але не по закону.
  
 • На жаль, не розуміє наша голова й те, що ГО "Громадський контроль " не є розпорядником публічної інформації, тому у сільради немає правових підстав звертатися до ГО спираючись на вимоги закону "Про доступ до публічної інформації".

Далі – відповідь “ГО Громадський контроль”


Голові Августівської сільської ради
Таран О.Г.

6 березня 2018

Громадська організація «Громадський Контроль» отримала від Августівської сільської ради претензію стосовно нашої діяльності.

Відразу «Відкритий запит».
1. Чому не було жодного повідомлення про «виїзні прийоми в Августівській сільській раді начальника Усатівського ВП Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області 15.02.2018 року?
2. Чи це персонально прийом для працівників сільради? Бо деякі громадяни повинні добиватись цього прийому у стінах кабінету начальника Усатівського відділу поліції, та не відразу добились цього.

Якесь «вибіркове» відношення до громади, або Вас «пані голово», або начальника поліції. Прийдеться звернутись до начальника поліції із запитом, скільки осіб, крім персоналу сільради, було їм прийнято на особистому прийомі.

По суті заданих питань:
Громадська організація «Громадський Контроль» зареєстрована та є у переліку реєстру громадських організацій.
Августівська сільрада отримала своєчасно копії документів, у папці по Громадському об’єднанню повинні бути і витяг із протоколу, який ми направили «ручно», де вказано, що на зборах засновників об’єднання прийнято рішення про зміну заступника об’єднання та секретаря.
Тому: Голова – Тельвак В.М.
Заступник голови – Будник В.П.
Секретар – Ручка Р.Г.
На момент реєстрації Громадська організація «Громадський Контроль» – 5 осіб (перелік із наданих Вам документів). На 01 березня 2018 року заяв від жодного засновника на вибуття із організації – не надходило. Громадська організація, відповідно до Закону України «Про Громадські об’єднання» – не зобов’язана оприлюднювати всіх членів організації.

Щодо «родинного дерева»!
Так, ми знайомі з Законом України «Про запобігання корупції», і як пересічні виборці, розуміємо, що Закон не досконалий, тому і звертались до Голови Комітету Верховної Ради з питань корупції, з проханням звернути увагу, що пункт 3 «осіб які працюють у сільських населених пунктах» має бути переглянутий. Виходячи з того закону, Громадська організація «Громадський Контроль» – не вказує у своїх коментарях, що хтось порушив Закон. Закон дозволяє, чим Ви і користуєтесь! 
Громадська організація «Громадський Контроль», а також особисто заступник голови – Будник В.П. – вибачається за те, що не знали, що пані Вовк І.М. більш не є двоюрідною сестрою голови сільради, що чоловік – Починкової Г.П. не є близьким родичом Вовк І.М., що Фурник Т.П. не є рідною сестрою Починкової Г.П., що Кучеренко Н.М. не є племінницею Вовк І.М., що Блащук О.І. не є двоюрідним братом Савеліч Т.І., що Миргородська О.В. більше не є племінницею чоловіка Савеліч Т.І. 
Бо всі між собою рідня, але якщо у Вас інша думка, то просимо вибачення!!!
У статті за 02 березня 2018 року – Будник В.П. названа секретарем – помилково.

Стосовно статті  “Громадський контроль” – в чиїй кишені зʼявилося 170тис. грн

Громадська організація «Громадський Контроль», скористалась Вашою порадою та відправила заяву до Слідчого Управління в Одеській області, яке надасть оцінку цьому ремонту, після чого ми або принесемо вибачення, або оприлюднимо № кримінального провадження. Нагадуємо, на сьогоднішній день, проти керівництва Августівської сільської ради, за нашими заявами відкрито два кримінальних провадження : №2016160250001687; № 12017161250001433.

Зі своєї сторони, Громадська організація «Громадський Контроль», повідомляє – що Лозовський В., не є членом нашого об’єднання, але є активним виборцем, якому не байдуже, як і чим живе громада та місцева влада. Тому, мабуть десь наші запити і пересікаються. Надалі будемо коригувати запитання, щоб вони не «пересікались», та цим полегшимо роботу адміністрації сільради. Маємо надію отримувати чіткі відповіді, які не потребують багаторазових уточнень. А запити виникають тільки завдяки непрозорій роботі голови сільради.

Персонально до працівників, претензій не має, ми маємо взаємовідносини тільки із головою сільради, яка і керує персоналом, яка розписує «Запити». Мета створення Громадської організації «Громадський Контроль» вказана в наданих нами документах при реєстрації. Громадська організація захищає права громадян, коли забезпечує право громади знати про дії вибраної ними влади, про те, як використовуються бюджетні кошти. Запит не є юридичним документом, тому надавати його за підписом, конкретно – керівника організації, завірена копія якого знаходиться у наданих Вам документах при реєстрації, не потребується. Якщо ж голова сільради, не задоволена, що запитів за 2 місяці було 17 ( це питання і уточнення), то скільки їх буде, якщо ми не будемо задавати від Громадської організації, а кожен із нас , користуючись правом виборця і Законом України «Про доступ інформації» почне задавати їх особисто?

Вельми шановна Олена Георгіївна!
Відкрийте сайт «АВГУСТІВКА», інформуйте про питання котрі виносяться на сесії та про рішення сесій, виконкому, бюджетні плани та звіти його виконання.
Наполягаємо, висвітлювати не «скелети» протоколів, а в повному обсязі питання та рішення.

Голова Г.О. «Громадський Контроль» Тельвак В.М.
Замісник голови  Будник В.П.
Секретар Ручка Р.Г.
Член ГО Колесникова Н.Д. 

 

Відкрите звернення

Шановна голова Августівської сільської ради! 

Шановна адміністрація Августівської сільської ради!

Від всієї Громадської організації «Громадський Контроль» прошу у Вас вибачення за:

 • Те, що завадили у 2017 році голові сільради отримувати завищену надбавку за ранг;
 • Головному бухгалтеру, секретарю та юристу завадили отримувати премію більше ніж 150%, коли «Положення….» дозволяє тільки 100%;
 • Бухгалтеру дитячого садочку у с. Набережне завадили отримувати доплату 0,5 ставки техпрацівника Будинку культури, але при цьому не працювати;
 • Бухгалтеру по закупках завадили отримувати доплату 0,5 ставки за роботу по дитячому садочку, за фактом працюючи 8 годин, а не 12;
 • За те, що псували настрій секретарю сільради, коли намагаємось довести, що 8+0=8, а не 10, як це має місце в протоколах і рішеннях виконкому (ці документи мають юридичну силу);
 • Ще просимо вибачення, що не зовсім розібрались, хто кому ким приходиться по родинній лінії, але це ж не так важливо, бо як би голова сільради взяла на роботу всю свою сім’ю, то «Закон…» для сільської місцевості це дозволяє, у цьому і є біда виборця, які не можуть завадити подібній ситуації;
 • Ще просимо пробачення, персонально у члена земельної комісії, депутата-бухгалтера, за те, що не можемо зрозуміти, чому Ви  (тобто Ваша родина) не платили податок за «ВЕРСАЛЬ» у 2016-2017 роках;
 • За те, що по вулиці Широкій, бачимо в кошторисі: 12см. х 2 740м²= 347,432м³, то кричимо, що повинно бути 328,80м³, тобто на 18,932м³ більше (мова йде про щебінь). Напевно Ваша освіта та інженерний фах не дозволяє і справді це зрозуміти, треба мати щось на рівні радянського технікуму, як у деяких бухгалтерів, щоб це зрозуміти;
 • Якщо забули ще перед кимось вибачитись, то будь ласка, нагадайте, обов’язково вибачимось.

Все це, за що прошу вибачення, підтверджено матеріалами Августівської сільської ради, отриманими нами на Запити.

Більше нам немає за що вибачатись!!!

Замісник голови Г.О. «Громадський Контроль»  Будник В.П.