Тематика екологічного стану Чорного моря гостро стоїть для України. 31 жовтня – це нагода привернути увагу спільноти до нагальних проблем довкілля Чорного моря.
На протязі останніх чотирьох років команда з десятків науковців з різних країн вивчала Чорне море. Наукові експедиції, які фінансує ЄС і Програма розвитку ООН, збирали проби води, досліджували морське сміття і морських тварин. І результати далеко невтішні.
Так, в акваторії Чорного моря знайшли 124 хімічні сполуки, зокрема, виявили ртуть, діоксин, пестициди, антибіотики, парацетамол та інші речовини з фармацевтичної галузі, хімікати з промислових стічних вод, хімікати, що використовуються у морському транспорті. У центральній частині Чорного моря були знайдені великі концентрації плаваючого сміття, 83% якого становить пластик. Значне скорочення популяції дельфінів. Загалом, сміття, що потрапляє у море, є загрозою для всіх морських мешканців.
Чорне море приймає у себе всі відходи, які несуть до нього Дунай, Дніпро, Південний Буг, Дністер та інші річки. І глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки всі країни не об’єднаються для її вирішення.