Декомунізація не значить українізація: як перейменовують вулиці в Усатівській громаді

З 2015 року в Україні проходить процес декомунізації та позбавлення від комуністичного спадку, а з початком повномасштабної війни росії проти України і дерусифікації. Одним із кроків змін є перейменування населених пунктів та вулиць. Кількість вулиць які підлягають перейменуванню вражає. І це не дивно. Адже це є величезна частина російської ідеології, яка стільки років формувала символічний образ “величі російського народу”, називаючи українські вулиці російськими діячами, історичними постатями та впливала на створення у населення відсутності своєї власної ідентичності.

Але що відбувається сьогодні, зокрема в Усатівській громаді Одеської області. Вулиці перейменовуються нейтральними – Висока, Сонячна і т.д., або гербарійними назвами, накшталт вишневими – черешневими, не маючи в собі жодного сенсу.

Назви вулиць — це відображення стану громади, те, що для громадян є важливим. Якщо нам небайдужі сьогоднішні події і Герої війни — їх буде багато у назвах топонімів, якщо нам важливі видатні історичні і сучасні українські постаті — то вони будуть і в назвах вулиць.

І майбутні покоління мають знати, що було цінним для нас у цей непростий відрізок часу.