Чому так мало лелек повертається в Україну

За народними спостереженнями 19 березня – це день, коли прилітають лелеки.

Для українців – це святий птах, який, за повір’ям, має риси і звички, що притаманні людям. В народному уявленні він є символом праці і відданості. Багато пісень, казок і повір’їв в Україні пов’язано з цим білим птахом з чорною позначкою і скільки він має назв – бусол, боцюн, бузько, гайстер, чорногуз, лелека. У фольклорі і літературі лелека символізує любов до рідної землі, тугу за Батьківщиною.

З кожним роком все менше лелек повертається з місць зимівлі – Африки та Близького Сходу. І причина цьому масові вбивства.  Фото лелек, вбитих у Лівані, поширили  у мережі Фейсбук в спільноті «Типова Україна».

«…Велику тривогу вчених викликає висока смертність чорногузів на прольоті і в місцях зимівлі. У багатьох країнах Африки білий лелека є традиційно мисливським птахом. М’ясо споживається в їжу, кістки ніг йдуть на трубки, пір’я використовують для прикрас, навіть із дзьоба роблять чаклунські засоби.
У Північній і Західній Африці близько 80 % випадків загибелі лелек припадає на відстріл. Всього, за підрахунками німецького орнітолога X. Шульца, на східному пролітному шляху щороку відстрілюється 5-10 тисяч лелек, з них 4-6 тисячу Лівані.», – йдеться у дописі.