Гідна оплата сільській голові за працю “24 години на добу”

20 вересня 2018 р. на сесії депутатів Августівської сільської ради Одеської області трапилась рідкісна подія – не знайшлось потрібної кількості депутатів, які б підтримали рішення про виділення матеріальної допомоги голові сільради Таран О.Г. Чи то депутати вирішили що статки Олени Георгіївни дозволяють самостійно сплачувати “комунальні послуги”, чи то прислухались до думки своїх виборців, у даному випадку не важливо. А ось результат виявився досить не сподіваним для Таран О.Г., і вона, в іронічній манері, подякувала депутатам за оцінку її “нелегкого труду” на протязі “24 годин на добу”.

Чи часом не занадто суворі стали депутати Августівської сільради до своєї голови ? Чи має шановна голова якісь додаткові виплати за начебто цілодобову працю ? Звернулившись до тієї ж постанови КМУ №363 на яку і посилається сама голова, будь який громадянин може дізнатися, що з травня 2018 року оклад голови Таран О.Г.,  має складати 6800 грн. До нього, згідно тієї ж постанови, щомісячно нараховуються:

  • надбавки за ранг держслужбовця
  • надбавки за вислугу літ
  • надбавки за інтенсивність
  • та ще деякі інші

Разом усіх цих добавок та окладу, абсолютно законно, набігло на щомісячну суму  в 15919 грн. То ж начебто кабінет міністрів усе передбачив, а наші місцеві депутати виділили кошти на всі ці доплати з місцевого бюджету. Крім щомісячних надбавок, згідно інформації люб’язно наданої Августівською сільрадою, голові у 2018 році було додатково надано 33838 грн.

Відповідь Августівської сільської ради щодо отримання матеріальної та іншої допомоги

Багато це чи мало за “24 години на добу” – кожен вирішує сам. Втім голова отримує максимум передбачений державою. Що ж отримує громада Августівської сільради від керування шановної Олени Георгіївни це окрема і дуже сумна тема.

Нижче наведемо відкрите звернення  замісника голови ГО “Громадський контроль” Буднік В.П. до депутатів Августівської сільської ради з приводу додаткових нарахувань голові Августівської сільради:

“Шановні депутати. 

Кожного разу коли йдеться про надання дозволу голові сільради на отримання премії до місячної зарплати, пам’ятайте, будь ласка, що мова йде про 3 тис грн.

А коли йде мова про матеріальну допомогу на оздоровлення, на соціально-побутові потреби, премії до ювілейної дати — то річ йде про середньомісячну зарплату, яка у голови Августівської сільради Таран О.Г. за останні 12 міс склала близько 12 тис.грн.

В тім голова, отримала 15919 грн до свого ювілею та 15919 грн на оздоровлення. Тобто в супереч вимогам закону, замість середньої заробітної плати за рік отримала “допомогу” в розмірі зарплати після травневого підвищення. Звісно це питання громадськість поставить перед органами, що контролюють фінансову діяльність сільради.

Окремо звертаю Вашу увагу — допомога може надаватися а може й ні. Все залежить від рішення вищого керівного органу, у даному випадку сесії сільради. Депутати ж при прийнятті рішення, повинні враховувати фактичні життєві обставини та думку своїх виборців — наявність коштів в бюджеті не є підставою для прийняття рішення.

 

Будник Віра Павлівна,

замісник голови ГО “Громадський контроль