Кабмін ввів монетизацію пільг на проїзд

 

Кабінет Міністрів ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Відповідне рішення уряд ухвалив на  засіданні 14 березня.

Монетизація пільг – це заміна натуральних пільг грошовими компенсаціями. Тобто люди замість безкоштовних послуг превезення отримують гроші, якими розплачуються за отримані послуги. Фінансування витрат з надання пільг готівкою здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

Так, розмір щомісячної виплати готівкових коштів протягом двох місяців з дня набрання чинності постанови затверджують обласні  державні адміністрації.  Її розмір визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок (мінімальна соціальна норма).

Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшою з них. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%. Для осіб з інвалідністю 1-й, 2-й групи і дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.