Кому та як будуть продавати сільськогосподарські землі

Центр з надання БВПД надав консультацію- роз’яснення щодо продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

“Для початку важливо розуміти, які саме землі відносяться до земель сільськогосподарського призначення. До них належать:

• сільськогосподарські угіддя: рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги;

• несільськогосподарські угіддя: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо.

Власник може продати земельну ділянку сільськогосподарського призначення:

а) громадянамУкраїни;

б) юридичним особам України, створеними та зареєстрованими за законодавством України, учасникам (акціонерам, членам) які є лише громадянами України та/або держава, та/або територіальною громадою;

в) територіальній громаді;
г) державі.

Варто звернути увагу, що свою земельну ділянку можна буде продати з 1 липня 2021 року тільки фізичним особам, які є громадянами України. Максимальний розмір ділянки – 100 га на людину.

А з 1 січня 2024 року поряд з фізичними особами землю можна буде продати також юридичним особам, створеним і зареєстрованим за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади, територіальні громади та держава. При цьому максимальний розмір покупки може становити 10 тис.га.

На сьогоднішній день в ухваленому законі прямо не регулюється питання процедури купівлі-продажу землі. Але він містить три істотні нововведення – це:

• нотаріальне посвідчення договору про купівлю-продаж з внесенням даних про нового власника в кадастр;

• покупець буде перевірятися на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах;

• купівля буде можлива тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банку.

Важливим є той факт, що джерела походження коштів для купівлі землі мають бути документально підтверджені.”