Незаконна вирубка дерев Августівською сільрадою – збитки 37 тис. грн

працівники Августівської сільради, траса Р-71, 25/10/2017р.

25 жовтня 2017р., працівниками Августівської сільради Біляївського району Одеської області була здійснена масова вирубка лісопосадки.  Під гаслами забезпечення “безпеки руху” безжально було вирубано декілька ділянок посадок, в тому числі і поблизу повороту на с. Протопопівка.

На  звернення громадян з вимогою пояснити на  підставі чого проводиться вирубка – сільська голова Таран О.Г. посилалася на рішення сесії депутатів Августівської сільради та скарги мешканців. І все б нічого – але:

  • місцеві депутати таким рішенням перевищили свої повноваження;
  • незаконне рішення місцевих депутатів було прийнято вже після того як була здійснена вирубка.

Яким чином, сільська  голова дізналася яке саме рішення буде прийнято на сесії, і навіщо вирішила випередити час – невідомо. Можливо припустити, що комусь з її оточення терміново знадобились дрова, або це була така собі нагорода  за вірну службу – ми не знаємо. Подальша доля дров теж туманна – в офіційній відповіді голови стверджується, що облік отриманих дров не входить до компетенції сільради.

Не менш захоплюючу  позицію зайняв юрист сільради/районний депутат Колісніченко П. На питання замісника ГО “Громадський контроль” Будник В.П., чи не порушують дії працівників сільради чинне законодавство – заявив, що в даному випадку слід керуватись доцільністю.

В подальшому, при наданні пояснень працівникам поліції, саме підпис Колісніченко П.В. зʼявився першим під колективним зверненням до сільської голови з вимогою “расчистить деревья и поросль”. Саме ж звернення датоване датою початку робіт – 25 жовтня 2017р.

Таким чином сільрада, в особі голови та юриста, пропонує повірити що 25 жовтня два працівника сільради, передчуваючи, що саме сьогодні Таран О.Г. отримає звернення (фактично від самих себе – працівників сільради) щодо необхідності вирубки прийшли на роботу в ватниках та з сокирами. З таким же передчуттям водій Дібров В.  приїхав на роботу на власній вантажівці замість легкового ДЕУ сільради. По прибутті в сільраду, ще раз вивіривши свої передчуття щодо звернення та майбутньої сесії з Колісніченко П.В. та Таран О.Г. працівники попрямували в лісопосадку.

В таку череду збігів та настільки розвинені дари передчуття важко повірити раціональній людині - але дільничий Усатівського ВП капітан Реука О.В. зміг.  Чи допомогла розвитку довірливості у Реуки О.В. отримана влітку земельна ділянка в с. Августівка - залишимо цю відповідь на людський розсуд.

 

На щастя, не всі поліцейські настільки довірливі. Зокрема, начальник управління превентивної діяльності національної поліції в Одеській області полковник І.В. Іщенко повідомив, що слідче управління розгляне питання про відкриття кримінальних проваджень.

лист управління превентивної діяльності національної поліції в Одеській області

А державна екологічна інспекція в Одеській області встановила шкоду від незаконного вирубування в 37631 грн 65 коп.

лист державної екологічної інспекції в Одеській області

Екологічна інспекція в Одеській області перша установа, що не криючись назвала вирубку незаконною. Чи вистачить сміливості  у сесії депутатів Августівської сільради визнати порушення та скасувати своє рішення – час покаже. Чи вистачить волі у працівників Усатівського відділення поліції відкрити та, головне довести до суду, кримінальну справу? Треба бути невиправним оптимістом щоб твердо на це розраховувати. Щодо оптимізму, він закінчився вже у депутатів Біляївської райради – 22 лютого, на черговій сесії,  коли не знайшлося потрібної кількості голосів щоб схвалити результати роботи правоохоронних органів в Біляївському районі Одеської області.

Нам же залишається слідкувати за розвитком подій.