Потреби, витрати та закритий влітку ДНЗ “Світлячок”

Відділом освіти Біляївської РДА в цьому році затверджено та виділено 32 тис.грн на ДНЗ “Світлячок” Августівської сільської ради Одеської області.

У відповіді про використання даних коштів Августівська сільрада повідомляє наступне: на придбання меблів (шафа для костюмів, шафки дит. для одягу, ліжка) витрачено 23 тис.грн, решту коштів використано на придбання господ. товарів (прального порошку 9 кг, фарби для фарбування дитячого майданчика та поточного ремонту групових кімнат), а також настільної лампи для медсестри, карнизи, та “ксероксної бумаги”.

Згідно відповіді Біляївської РДА за №Ко-915-2 від 05.09.2018р, в якій посилаються на п.2 статті37 ЗУ “Про дошкільну освіту” всю матеріально-технічну базу закладу фінансує засновник (власник) закладу. З цього слідує, що ліжка, меблі, покриття підлоги, іграшки тощо фінансує бюджет Августівської сільської ради. Тобто, Августівська сільська рада використала виділені кошти району не за призначенням. І відповідно, потреби необхідних господарських товарів, які повинні були закупитися за кошти районного бюджету (миючі засоби, серветки, т.папір, сміттєві мішки і т.п.) було перекладено на батьків.

Купівля посуду. Як повідомлялося раніше, батьків, що прийшли в дитячий садочок після ремонту, чекав список із предметів, які необхідно принести. В ньому окремо виділено посуд- чашка, ложка, глибока та мілка тарілки. На запит Августівська сільська рада повідомляє, що за останні три роки від завідуючої ДНЗ “Світлячок” звернень до сільради з проханням виділити кошти на придбання посуду не було, а закупити посуд в цьому році – примха батьківського комітету. 

Щодо непрацюючого дитячого садка “Світлячок” протягом липня-серпня 2018 року. Відповідно розпорядження сільської голови Таран Олени Георгіївни з  2 липня 2018р призупинив роботу ДНЗ “Святлячок” у звʼязку з проведенням поточних ремонтних робіт, та до закінчення цих ремонтних робіт. З даного розпорядження та відсутності дати закінчення ремонтних робіт (відкриття дитячого садка) можна зробити висновок, що коли  заманулося власнику, а це Августівська сільська рада в лиці голови Таран О.Г., тоді і відкрили даний заклад.

Окремо хочеться зупинитися на п.3 та п.4 даного розпорядження. Згідно цих пунктів сторожам виконувати обовʼязки згідно посадової інструкції, а працівникам ДНЗ, які виходять на роботу після відпустки – провести санітарну обробку приміщень. Тобто, у всіх інших працівників (вихователя, методиста, медсестри, муз керівника, психолога, комірника і т.д.) відсутні посадові інструкції? Зверніть увагу, безпосередньо голова сільської ради надає розпорядження, що робити працівникам ДНЗ, та хто буде мити, прибирати дитячий садок після ремонту.

Тож повернемось до питання: “Хто ж організовує побори у ДНЗ “Світлячок ?”

З відповідей наданих Августівською сільрадою та Біляївською РДА випливає, що відповідальність за своєчасне фінансування несе сільрада. Чому голова не переймається питаннями забезпечення, чому завідуюча ДНЗ “Світлячок” не звертається з офіційними замовленнями ? Відповідь проста – бо усіх цих посадовців влаштовує ситуація коли за все платять батьки. Більш того, можливо припустити, що вони мають з того деякий зиск. Тож у батьків невеликий вибір – або відстоювати свої права та вимагати належного фінансування дитячого закладу від влади (адже кошти в бюджеті є), або мовчки сплачувати зростаючі забаганки посадовців.

 

Заступник голови ГО “Громадський контроль” Буднік В.П.