Освіта закладає фундамент національних цінностей майбутніх поколінь. З цим важко сперечатися. Саме начальні освітні заклади повинні формувати молоде україномовне покоління, і саме в них слід шукати коріння тотального зросійщення молоді на півдні на 32 році незалежності України.
Це підтверджують і російські окупанти. Адже одним із перших завдань для окупаційних адміністрацій є встановлення «російських стандартів освіти» в освітніх закладах з переведенням на російську мову навчання.
Втім окупація, як запорука російської мови навчання, і не обов’язкова. Достатньо мати, як в дитячому садочку ” Орлятко” Усатівської сільської ради Одеської області, таку собі завідувачку садочком Наталію Літовкіну. Дана особа останні 30 років займає посаду керівника закладу. Цього часу, як з’ясувалося, недостатньо для вивчення нею державної мови. Скарги та звернення, вимоги чинного законодавства, кривава російсько – українська війна – все це не є підставою для опанування Н. Літовкіною української мови. Очевидно, що використання російської мови в дитячому садочку для Літовкіної Н. – демонстрація її світогляду та ідеології.
Але дитячий садочок “Орлятко” це не приватна власність Літовкіної Н. , це комунальний навчальний заклад Усатівської сільської ради. Як сталося, що голова сільської ради, керівник відділу освіти чи то «не помічали», чи то мовчазно схвалювали порушення вимог «Про засади державної мовної політики» і чи понесуть вони за це відповідальність?