В рамках “Регіональної програми збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницкого лиману на 2012-2018 роки” з цьогорічного бюджету Одеської області виділять 7,8 мільйона гривень. 4,4 млн.грн з цих коштів підуть як на погашення боргів з виконавцями робіт з дослідження водойми за попередній рік, так і на новий обсяг робіт з дослідження впливу морської води на екосистему Куяльницького лиману. В 2014 році для спасіння лиману від висихання було прокладено трубопровід, по якому в лиман, з жовтня по квітень, надходить вода з Чорного моря. За роки в лиман надійшло додатково близько півмільйона тонн солей з моря, і невідомо, які це спричинить процеси.
Для того щоб повноцінно врятувати лиман, необхідно виконати більше 20 пунктів “Програми по відродженню Куяльницького лиману”, які не були виконані. Одним із перших – це розчищення русла річки Великий Куяльник та інших річок, які своїми водами раніше наповнювали лиман. І саме через те, що велика кількість різного роду підприємницьких структур розкопують екскаваторами русло річки Великий Куяльник для видобутку піску, викопують уздовж берегів ставки і звели 12 дамб, течія річки в останні роки обміліла і перестала живити лиман прісною водою.
Ректор Одеського екологічного університету Сергій Степаненко зазначив, що головним чинником вирішення проблеми може бути зміна правового статусу Куяльницького лиману на курорт державного значення, на сьогодні він лише водойма місцевого значення. Це дало б змогу отримувати фінансову підтримку на державному рівні, тобто залучення коштів з державного бюджету; автоматично розробляється програма розвитку лиману, як курорту; отримавши статус курорту отримуємо більшу інвестиційну привабливість, коли інвестор може прийти і побудувати санаторно-курортний комплекс, знаючи що ніяка сільська рада не прийме рішення побудови поряд свиноводчого комплексу чи чогось подібного. Але з 2013 року даного статусу поки що добитися не вдається. А, коштів, які виділяють з обласного бюджету, вистачає лише для проведення моніторингу екологічного стану Куяльницького лиману.
Залишилося менше року до завершення програми по Куяльнику, а хвалитися, крім організацією ще в 2014 році подачі морської води в лиман, нічим! Програма не виконана, і перспективи збереження лиману досить невтішні.