Водохрещення (19 січня) — день, коли грекокатолики та православні відзначають останнє різдвяне свято, відоме як Хрещення Господнє, або Богоявлення чи Йордан. Свято встановлено церквою на згадку про хрещення Ісуса Христа у річці Йордан: відповідно до канонічних Євангелій, саме підчас цього обряду на Ісуса зійшов святий Дух, що з’явився у вигляді голуба (звідси й друга назва свята — Богоявлення).
Згадка про йорданське водосвяття на наших рідних землях вперше з’являється в Іпатіївському літописі 1148 року, де обряд називається саме «Водохреща», тобто хрещення води. Спочатку водосвяття і в нас відбувалося лише в притворі церкви, але у середині XVI ст. набуває сили новий звичай, за яким хрещення води в день свята відбувається на річках або біля джерел.
Закінчуючи Різдвяні святки (7 -19 січня), Водохреща починається ввечері 18 січня (Хрещенський Святвечір) після вечірньої служби у церквах. Вода, що освячується у цей вечір не псується впродовж року та має цілющі властивості. Освяченою вважається й вода в річках та інших водоймах та, за віруваннями, має чудодійну силу і здатна зцілити. Незважаючи, що день Водохрещення зазвичай супроводжується морозами, тисячі людей виходять на водойми, щоб прийняти саме в цей день «хрещення» крижаною водою, набратися нових сил та зарядитися бадьорістю на весь рік.