1 гектар у центрі села Латівка – безкоштовно і без рішення сесії

Кожен громадянин України , згідно чинного законодавства, має право на отримання п’ятьох земельних ділянок безкоштовно.
Держава може надати ділянку на будівництво житлового будинку, для ведення садівництва, для будівництва дачного будинку, для ведення особистого селянського господарства і навіть на гараж під авто. Проте, якщо з правами жодних проблем немає, то з можливістю скористуватися цим правом – проблеми виникають у всіх регіонах України.
На жаль, не стало виключенням і Августівська сільська рада Одеської області. Голова Августівської сільської ради, Таран О.Г., ще у 2018 задекларувала 9 земельних ділянок на території сільради у власності своєї сім’ї , та офіційно повідомила своїх виборців: “.. немає вільних земельних ділянок, що можуть бути надані безоплатно …”

відповідь Августівської сільської голови Таран О.Г.

Однак, ділянки і далі видавались на майже кожній сесії Августівської сільської ради, втім далеко не всім. І чим саме керувались депутати й голова при виділенні або відмові у виділенні ділянки достеменно невідомо.

Тож коли у грудні 2019 року, секретар ГО “Громадський контроль” Будник В.П. помітила серед рішень сесії Августівської сільради рішення про надання дозволу мешканцю села Латівка, депутату Біляївської районної ради Берберу В. “на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на якій розташовано об’єкти нерухомого майна гр. Бербера В.М.” у неї відразу виникло передчуття що готується чергова оборутка. Адже голова Таран О.Г. не змогла пояснити з якою саме метою виготовляється документація, чи буде ця ділянка надана в оренду, чи буде її продано.

Слід зазначити, що ділянка, на яку громадянин Бербер вирішив виготовити проект землеустрою була у постійному користуванні агрофірми “Августівка”. Агрофірма продала нежитлові будівлі громадянину Берберу, а з землею вийшла затримка. У чинному законодавстві є деякі суперечливі норми стосовно таких ситуацій, і одним із варіантів подальшого розвитку подій було скасування Августівською сільською радою права постійного користування попереднього власника, і продаж (або здача в оренду) зазначеної земельної ділянки новому.

Зрозуміло, що оренда або викуп – це витрати. Але у випадку з Августівською сільською радою, витрати, котрі можливо оминути.

Хтозна, як саме вчинив громадянин Бербер, втім вже 26 травня 2020р, державний реєстратор Точилівської сільської ради Ананьївського району Одеської області реєструє право власності на бажану ділянку. Підставою зазначивши рішення сесії Августівської сільської ради від 21.05.2020 року

З огляду на реєстр – громадянин Бербер свою проблему вирішив. Проте проблема виникла у голови Августівської сільської ради Таран О.Г. – у наданих на вимогу ГО “Громадський контроль” прийнятих рішеннях на травневій сесії не було відповідного про виділення земельної ділянки 1 га. Секретар і землевпорядник Августівської сільської ради стверджують, що таке питання не виносилося на голосування депутатами у травні 2020 року. Тай і сама голова, після трьох тижнів роздумів, офіційно повідомила, що рішення на підставі якого зареєстрували право власності відсутнє у протоколі сесії.

відповідь Августівської сільської голови Таран О.Г.

Коментуючи ситуацію, що склалася, секретар ГО “Громадський контроль” Будник В.П. зазначила : ” Схоже, що голова Августівської сільської ради Таран О.Г. не гаяла останні місяці своє каденції. Надала депутату Біляївської ради Берберу В.М. рішення сесії якого не існувало, на підставі якого депутат приватизував більше гектару землі у межах с. Латівка. Також депутат отримав ще 10 соток безоплатно, для садівництва, на сесії від 15 жовтня 2020р. І це не дивно, бо його батько голова земельної комісії.
Наразі Бербер В.М. отримав мандат депутата Усатівської ОТГ. Передвиборча програма кандидата йшла під лозунгом “Майбутнє громади у надійних руках”. З огляду на події хочеться перефразувати: ” Майбутнє родини Бербер у надійних руках”

Стосовно ж дій голови сільради – ми будемо діяти у рамках закону, бо якщо не повідомимо про ймовірний злочин правоохоронні органи, то й самі порушимо Закон”