1 січня 2018 року – день старту медичної реформи

З 1 січня 2018 року в Україні набуває чинності медична реформа, яка запроваджує цілу низку змін в медицині. Передбачається, що до безкоштовних послуг належатимуть невідкладна, первинна та паліативна медична допомога. Це означає, що усі звернення до сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів, пологи, а також догляд і знеболювання для важко і смертельно хворих залишатимуться безкоштовними. За інші послуги доведеться платити.

Принцип “гроші ходять за пацієнтом” запрацює для первинної ланки медичних працівників. Для українців це означає, що після оголошення міністерством охорони здоров’я так званої приписної кампанії вони повинні знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним угоду. У разі переїзду або незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Міністерство охорони здоров’я зробило відповідні розрахунки, згідно яких держава буде платити лікарю щорічно 370 гривень на рік за одного пацієнта.

Також у перспективі (схоже далекій -прим.)  запровадження електронної системи охорони здоров’я eHealth. Завдяки їй медичні картки українців будуть електронними, а записатися на візит до лікаря можна буде онлайн. Також завдяки цій системі пацієнти зможуть відслідковувати наявність у конкретних лікарнях безкоштовних ліків.