Останні потуги створити Августівську ОТГ

Згідно оголошення одного з депутатів Августівської сільради у соціальних мережах, 8 вересня у приміщенні будинку культури с. Августівка відбудуться громадські обговорення чергової пропозиції голови Августівської сільради Одеської області Таран О.Г. щодо добровільного об’єднання у територіальну громаду.

У своїй пропозиції голова, ще раз пропонує об’єднатися Іллінській та Мариновській сільрадам  в об’єднану территоріальну громаду з центром у с. Августівка. Втім, аналогічна пропозиція вже була відхилена депутатами Іллінської сільради по результатам громадських обговорень. Звісно, закон не забороняє надавати повторні пропозиції, втім що ж змінилося за час, що пройшов після відмови Іллінської сільради, що спонукало голову подати повторну пропозицію?

Нагадаємо, згідно проєкту ( незатвердженого) формування територій громад Одеської області від 24 червня 2015 року, якщо Іллінська, Маринівська та Августівська сільські ради не змогли б об’єднатися в  одне ОТГ (або увійти у інші), у 2020 році, була б створена Августівська ОТГ, із зазначених трьох сільських рад. Загальна кількість мешканців склала б близько 10 тис. і така ОТГ на той час вважалася спроможною.  Мешканці  сіл у минулому Августівської сільської ради складали б більшість у  новоствореної ОТГ,  і голова  Таран О.Г. мала б хоча б і примарну, але можливість бути вибраною головою ОТГ.

Але Мінрегіонрозвитку, у середині 2019 року розробляє інший проєкт, за яким створюється Нерубайська ОТГ. За проєктом до неї входять Августівська, Маринівська, Іллінська, Нерубайська, Усатівська, Дачненьска та Холоднобалківська сільради. Загальна кількість населення спроєктованої спроможної ОТГ складає більш ніж 30 тисяч, і зрозуміло що Августівській сільській голові, з її переліком сумнівних досягнень, немає сенсу навіть починати виборчу компанію.

Втім є ще одна причина активізації створення саме Августівської ОТГ. Адже 9 вересня в будинку культури с. Августівка голова Усатівської сільської ради Маковейчук Ю.І. звернувся до  громади із пропозицією об’єднання в Усатівську ОТГ з адміністративним центром в с. Усатове. Відповідно до вимог чинного законодавства, голова Августівської сільської ради Таран О.Г. повинна була в місячний термін організувати громадські слухання з розгляду пропозиції голови Усатівської сільської ради.

 

Але  об’яви про проведення громадських обговорень пропозиції Усатівського голови (яка до речі повинна бути щонайменше за тиждень до дати обговорень) так і немає. Як немає і офіційних об’яв стосовно  проведення громадських обговорень пропозицій Августівської голови.

Тож, в теорії, мешканці Августівської сільради мають можливість опинитися у

  • Августівській ОТГ (Августівська, Маринівська, Іллінська сільські ради)
  • Усатівській ОТГ (Августівська, Маринівська, Іллінська, Усатівська сільські ради)
  • Нерубайській ОТГ (Августівська, Маринівська, Іллінська, Нерубайська, Усатівська, Дачненьска та Холоднобалківська сільські ради)

Зрозуміло, що чим більша ОТГ, тим вона потенційно спроможніша. Втім є інший бік великої ОТГ – ігнорування проблем малих сіл. Де, серед зазначених варіантів, золота середина повинні вирішувати саме мешканці. Але з огляду на край низьку зацікавленість громади до створення ОТГ, та свідоме ігнорування вимог закону посадовцями може призвести до ризику звести нанівець переваги децентралізації для Августівської сільської ради.