“Громадський контроль” – в чиїй кишені зʼявилося 170тис. грн

голова ГО “Громадьский контроль” Тальвак В.М. – виїзд на заміри, с. Протопопівка

Як ми вже повідомляли, на обурення мешканців с. Протопопівка порушеннями при капітальному ремонту вулиці Широка,  відреагувала лише громадська організація “Громадський контроль”.  Голова громадської організації  Тальвак В.М. виїжджав разом з секретарем Буднік В.П. для оцінки якості робіт, що проводяться, та для визначення фактично обсягу витрачених матеріалів. По результатам виїзду,  Буднік В.П.  подала звернення до Августівської сільради, у якому намагалась звернути увагу голови до відхилень обсягу робіт що фактично проводяться, від затверджених у кошторису. Реакції на звернення не було. Час йшов, працівники відсипали дорогу відсівом  поверх пісчано гравійної суміші та притрусили цементом. Зверху проїхався каток, власне на цьому “капітальний ремонт” і закінчився. Втім, віддаючи данину справедливості, слід зазначити, що відсів значно поліпшив загальне враження від проведених робіт, та надав вулиці закінчений вигляд.

с. Протопопівка, вулиця Широка після капітального ремонту

Але, формальне закінчення робіт надає можливість підрахувати різницю між фактично витраченим та запланованим. Як повідомляє Буднік Віра Павлівна, проробивши результати замірів від 13 -14 вересня, члени громадської організації встановили наступні порушення:

  • Відповідно до кошторису на «Улаштування дорожнього корита до 250 мм» – закладено 10691,75 грн. Фактично проведено розчищення дорожнього полотна глибиною від 30 до 50 мм, що складає лише 20% від закладеної. Недовиконання складає близько 7500 грн.
  • Пісчано-гравійної суміші (фактично пісок та деінде гравій) закладено в кошторис із розрахунку товщини 12см , загалом 347,432 м3. Але 0,12м(товщина) х 2740м2 (загальна площа дороги) дорівнює лише 328,8м3, тобто у кошторисі закладено перевищення на 18,632м3 що складає 8142 грн. Фактично товщина пісчано-гравійної суміші (відповідно до акту) в середньому складає лише 6см, що становить лише  50% від закладеної у кошторису. Недовиконання складає близько 100000грн.
  • Відсів – в кошторисі закладено 128,52м3, що в перерахуванні на площу 2740м2 відповідає товщині підсипки близько 4.5см. Фактична товщина від 1.2 до 2см тобто менше половини. Недовиконання не менш 40000 грн.
  •  Цемент марки 400 – закладено 12 тон, фактично заїжджав один «ЗИЛ», з вантажопідйомністю не вище 8 тонн. Недовіз складає мінімум 4 тони, тобто 10000 грн, а скільки фактично вкладено в дорогу – проконтролювати не можливо. Ціна цементу склала 2500 грн /тонна, що вище роздрібної в с. Латівка на 300 грн. Таким чином, перевищення по ціні складає мінімум 300х12=3600грн, а якщо враховувати можливість оптової закупівлі на цементному заводі, то ця цифра подвоїться. На доставці цементу також перевищення на 1000 грн.

Таким чином, при поверхневому аналізі виявлено, що Августівська сільська рада, в особі її голови, Таран О.Г., разом з будівельною фірмою, недовиконали робіт / недопоставили будматеріалів на суму біля 170000 грн, що складає 30% від кошторисної вартості.

Коментуючи результати порушень, секретар громадської організації Буднік Віра Павлівна повідомила: “Що трапилось з різницією, в чиїх кишенях вона осіла – питання відоме. Впевнена, що якість дороги ще дасть про себе знати до закінчення терміну каденції голови Августівської сільради Таран О.Г. Але хочеться запитати, що ж Ви тоді будете роботи шановна голова? Ваш апетит зростає разом зі штатом осіб, причетних до ремонтів. Раніше недораховувались лише 10%, а зараз вже 30% від загальної вартості. Звісно ж, ротів добавилося. До вашої совісті не звертаємося, її у вас немає. Правоохоронні органи, вас схоже також, не турбують, поки.. Але ж, з Богом Вам навряд чи вдасться домовитись. Із нашого ж боку ми прикладемо всі зусилля для того, щоб відбулося і земне правосуддя”.