“Весняна толока 2021”, або благоустрій по Усатівськи

Як відомо з історії, толока – це спільна безоплатна праця для виконання великої за обсягом або термінової роботи.
Виконавчий комітет Усатівської сільської ради, у березні 2021 року під назвою “Весняна толока 2021” об’єднав комплекс заходів, направлений на покращення санітарного стану сіл ради.

Один із пунктів запланованих заходів фактично дублював традиційні весняні прибирання населених пунктів самими мешканцями, тож не дивно, що заклик стосовно “загальносільських суботників” отримав широку підтримку у мешканців

17 квітня 2021 року. Мешканці Усатівської сільради прибирали сміття, обрізали дерева, фарбували.

Проте, розраховувати лише на добровільне та безоплатне прибирання силами самих мешканців не варто. Чинне законодавство покладає на місцеву владу обов’язок забезпечення на території населених пунктів чистоти, порядку, санітарного очищення, озеленення, тощо.

І, ось тут здається виникли деякі проблеми. Пройшло два місяці, на закінчення “санітарного двомісячника” село Августівка потопає в зелені, втім, це не додає настрою його мешканцям. Бур’яном заросли узбіччя доріг, вулиці та футбольне поле.

Ситуація навіть гірше ніж у 2018 році, коли бур’ян за футбольним полем був значно вищим ніж зараз, але самим полем була можливість користуватися.

футбольне поле с. Августівка 2018 рік, бур’ян навколо поля вище за ворота

Не краща ситуація і з прибиранням навколо пам’ятників.
9 травня 2021 року Усатівська сільська рада провела заходи щодо вшанування пам’яті загиблих односельців,на яких, зокрема, був присутнім і сільський голова Маковейчук Ю.І. Звучали гарні і правильні слова, присутні клали живі квіти до обеліску. А от прибрати засохлі квіти вже немає кому.

Нагадаємо, Усатівська сільська рада, після об'єднання збільшила штат приблизно утричі, до 72 чоловік,який із кожним місяцем все збільшується, має окремий відділ ЖКГ, трьох замісників голови, трьох старост та чотири комунальних підприємства. Створене у 2021 році КП "Міжлиманське" зі штатною чисельністю у 33 працівника, метою діяльності, крім іншого, має "відновлення та видалення зелених насаджень .. уздовж вулиць і доріг, в парках скверах та алеях, бульварах, в садах та інших об'єктах загального користування"

Тож у підсумку, громада з 1 січня 2021 року має затверджений бюджет та декілька власних комунальних підприємств. Видатки Усатівської сільської ради на 2021 рік на фізичну культуру та спорт заплановані у розмірі ~3.4 млн грн, благоустрій населених пунктів ~ 6 млн грн.

За перший квартал 2021 року сумарні видатки на фізичну культуру та благоустрій склали близько мільйона грн.

Чи допоможуть заплановані мільйонні суми керівництву Усатівської сільської ради забезпечити функціонування футбольного поля у с. Августівка та прибрати засохлі квіти біля пам’ятників?
Чи будуть встановлені особи відповідальні за “санітарний стан” с. Августівка ?

Більшість з цих питань здаються риторичними, однак громада, за для свого ж подальшого блага , повинна прикласти зусилля та отримати відповіді.