Харчування у школах Августівської сільської ради в 2019р

Питання організації харчування учнів є не менш важливим з поміж освітянських питань. Згідно закону України “Про освіту” органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”,і по можливості, учнів 1-4 класів.

В підпорядкуванні Августівської сільської ради перебуває Міжлиманська та Августівська загальноосвітні школи. 21 січня 2019року учні повернулися із зимових канікул до навчання, і стикнулися з відсутністю харчування у школах.  Виявляється ,виникли проблеми з бюджетом. Адже, не дивлячись на те, що сесією Августівської сільради бюджет на 2019 рік був затверджений ще 20 грудня, бухгалтери Августівської сільської ради, через технічні помилки,  не спромоглися подати в  УДКСУ у Біляївському районі Одеської області затверджений та відповідним чином оформлений бюджет. Тож, держказначейство не проводить жодних платежів по рахункам сільради.

Неможливо стверджувати, що це звичайна байдужість сільської голови Таран О.Г.  Скоріше це логічний наслідок “кадрової політики”, адже 4 з 6 бухгалтерів сільради є родичами голови. Чи є у них ще якісь позитивні якості невідомо. Втім відомо, що в результаті залишилися без авансу в січні 2019р. працівники дитячих садочків, закладів культури, та й врешті-решт самі працівники Августівської сільської ради.

Повертаючись до ситуації що склалася у школах. Відповісти, коли поновиться харчування у школах Августівської сільської ради Таран О.Г. не змогла. Тож, маємо надію, що втручання районної влади виправить дану ситуацію.