Замкнуте коло, або що очікує “власників” земельних ділянок на околиці с. Протопопівка

12 років жителі села Протопопівка Августівської сільської ради Одеської області не мають можливості оформити право власності на “свої” земельні ділянки. Така ж ситуація і у жителів с. Августівки. Все через те, що Августівська сільська рада, з перевищенням власних повноважень, наділила жителям ділянки за межами населених пунктів. Але, для оформлення права власності, необхідно спочатку затвердити нові генплани сіл, згідно яких вже “виділені” ділянки будуть введені до складу населених пунктів. Проте на заваді розширенню населених пунктів встає відсутність встановлених меж захисної смуги Хаджибейского лиману. Тож, доки не буде встановлена зазначена межа, генеральні плани не будуть затверджені і, відповідно, ні про яке оформлення право власності на ділянки не може йти мови.

Втім, як повідомили в Біляївській РДА і в 2019 році в районному бюджеті кошти на даний проект не передбачено.

Відповідь Біляївської районної державної адміністрації

Тож складається замкнуте коло – генплани не можуть бути затвердженими через відсутність встановленої захисної смуги, а встановлення захисної смуги посадовці обіцяють розглянути після затвердження генпланів сіл.

Тому, можливість приватизації місцевими жителями своїх земельних ділянок прийдеться почекати щонайменше декілька років.

А поки що земельні наділи все більше перетворюються на ліс, заростаючи дикими маслинами та чагарниками.

Земельні ділянки “виділені” Августівською сільрадою у 2007 році мешканцям с. Протопопівка, станом на 2019 рік виглядають як молодий ліс
Обабіч дороги земельні ділянки виділені у 2007 році для “Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд”, 2019р.