Боротьба зі сміттєзвалищами по Августівськи

Близько місяця тому в селі Протопопівка Біляївського району Одеської області були проведені роботи з ліквідації місцевого стихійного сміттєзвалища. Три дні декілька вантажних автомобілів вивозили різний непотріб. За очищення території, згідно укладеного договору, ТОВ  “Будлайф Південь” сплачено 74 тис. 495грн з бюджету Августівської сільради. Прибране та чисте довкілля, що може бути краще. Аби не одне але. Все сміття, було вивезене не на полігон ТПВ ( твердих побутових відходів) , а на околицю сусіднього села Августівка, на таке ж саме стихійне сміттєзвалище.

Несанкціоноване сміттєзвалище розташоване на межі с. Августівка

Тобто, звалище відходів в Протопопівці не ліквідували, його лише перемістили на 5 км за 74 тис. грн, до Августівського несанкціонованого сміттєзвалища. Чи це і є  благоустрій та чим керувалися в сільській раді, приймаючи таке рішення, невідомо. Втім достеменно відомо, що згідно чинного законодавства, сміття повинно бути захороненим тільки на спеціально обладнаних полігонах. Але, вже майже місяць, сміття освоює нові території, розносячись вітром по полях, ярах та прилеглих ділянках мешканців с. Августівка.

На полі поряд зі сміттезвалищем вже зібрали “екологічно чистий” врожай
Сміттезвалище поступово наближається до поля і до села. Відстань до найближчої хати близько 200 метрів
Нещодавно голова Августівської сільради погрожувала мешканцям за вивіз сміття штрафами від адмінкомісії. Втім сміття і далі вивозять вдень, не від кого не ховаючись.
В кар’єрі ще досить вільного місця, тож до його наповнення підключився й місцевий асенізатор

Тож, Августівська сільська рада, в притаманній собі манері, відзначилася креативністю в боротьбі за чисте довкілля. Ну, а згодом, ми знову зможемо почути від сільської голови Таран О.Г. емоційну історію, про сміття із Одеси, яке вантажними автомобілями підкидається на звалище біля села Августівка.