У 2015 році стартувала адміністративно-територіальна реформа, та прийнято Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Добровільно чи примусово, але в 2020 році обʼєднання повинно завершитися та процес децентралізації перейти до другого етапу реформ. Тому питання децентралізації постало і на території Міжлимання.
Тож, сільська голова Таран О.Г. надала ініціативу (пропозиції) щодо обʼєднання з територіальними громадами, суміжними з територією Августівської сільської ради, та на березневій сесії Августівська сільська рада вирішила:
- Дати згоду на обʼєднання територіальної громади сіл Августівської сільської ради із суміжними територіальними громадами Іллінської сільської ради та Маринівської сільської ради у обʼєднану Августівську територіальну громаду з адміністративним центром в селі Августівка.
- Августівському сільському голові звернутись до Іллінської та Маринівської сільської ради з пропозицією про добровільне обʼєднання
В свою чергу Іллінська сільська рада після даного звернення 12 травня проведе, згідно “Порядку добровільного обʼєднання територіальних громад” громадські обговорення для визначення думки місцевих жителів. І це являється приміром слідування закону та основної ідеї створення ОТГ – наближеність влади до людей.
Звичайно виникає питання жителів Августівської сільської ради – де їхні громадські обговорення? Коли вони відбувалися, та на основі чиєї думки березнева сесія винесла рішення “Про надання згоди на добровільне обʼєднання територіальних громад”? Якщо вони відбулися, то чому жодна з місцевих громадських організацій не приймала участі в обговореннях, в яких засобах масової інформації повідомлялося про громадські обговорення, та чому не має можливості ознайомитися з протоколом проведення громадських слухань? Адже, обʼєднання територіальних громад це величезні зміни в устрої громади як позитивних, так і негативного характеру. Окремим питанням слід виділити розмір і наповнення бюджету майбутньої ОТГ. Адже Іллінська та Маринівська сільські ради мають бюджет в декілька разів менший ніж Августівська сільська рада.
На ці та інші питання можливо було б отримати відповідь на громадських обговореннях, але такої можливості Августівська сільська рада, в порушення вимог чинного законодавства, своїм мешканцям не надала.
Тож хочеться нагадати, що вирішенням всіх організаційних питань, пов’язаних з процесом об’єднання територіальних громад, мають займатися сільські голови. Невиконання такої вимоги закону або фальсифікація результатів громадського обговорення чи рішення сесії тягне за собою відповідальність, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», а також статтями 364, 366 і 367 Кримінального кодексу України.