Прийшла весняна пора, коли хазяйновиті господарі починають наводити лад на своїх подвір’ях та в садках. Частина не замислюючись куди ж дівати непотріб та суху зібрану рослинність, просто все спалює, незважаючи, що даний процес спричиняє великої шкоди здоров’ю людей та довкіллю.
Запах диму, який розповсюджується на кілометри, може спричинити приступи алергії, кашель, судоми у грудях, приступи астми. При горінні рослинності з димом виділяється бензопірен, що, проникаючи у шкіру та легені, може стати причиною розвитку онкологічних захворювань.
Згідно статистики – при спаленні тони листя та трави у повітря потрапляє понад 30 кілограмів шкідливих речовин, серед яких – пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки.
Відповідно до статті 50 Конституції України, кожна людина має право на довкілля, що є безпечним для її життя і здоров’я. Відтак, боротися з димом від спаленого листя, рослинності, сміття може кожна людина, закликаючи сусідів не палити листя або звертаючись до поліції зі скаргами на забруднення повітря.
Тож, спалювання сміття листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 152 “Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів”. Недотримання цих норм закону може обернутися для порушників накладенням штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян а на суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.