Створення Усатівської ОТГ завершиться місцевими виборами

Другий етап реформи децентралізації наближається до свого завершення. Наприкінці травня Кабінет міністрів затвердив перспективний план формування територій громад для всієї України. Наступним кроком є внесення на розгляд парламенту проєкту акту про ліквідацію та створення нових районів. Далі – внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації”. І в результаті чергові місцеві вибори восени 2020 року мають пройти за новим територіальним поділом громад та районів.

Тож, вірогідно, у жовтні 2020 року по всій країні мешканці громад обиратимуть місцевих депутатів до ради ОТГ, старостів, депутатів до районної ради та обласної ради, голів об’єднаних територіальних громад.

Так, згідно чинного законодавства в Усатівській об’єднаній територіальній громаді обиратиметься 26 депутатів до місцевої ради об’єднаної громади; по одному старости у селах колишніх Маринівської, Іллінської сільських рад та два старости – Августівської; голова Усатівської ОТГ; а от кількість представників до районної ради буде залежати від нового районного поділу, який наразі ще не затверджений.

Органи місцевого самоврядування створеної ОТГ отримають широкі повноваження та кошти від держави і самі будуть вирішувати більшість важливих питань в освіті, медицині, землеустрої, культурі, соціальному захисті…

Отож, жителі повинні максимально відповідально віднестися до майбутніх виборів, адже розвиток та добробут громади залежатиме від того, наскільки новообрана місцева влада буде ініціативною, відкритою, дієвою та професійною.