Виїзд Одеської обласної екологічної інспекції до Августівської сільської ради

В четвер, 14 травня, представники Державної екологічної інспекції, відреагувавши на скарги ГО “Громадський контроль” завітали до Августівської сільської ради перевірити функціонування незаконного сміттєзвалища на околиці с. Августівка.

Не дивлячись на те, що у селах Августівської сільської ради завдяки КЕП “УСС” налагодили централізований вивіз твердих побутових відходів , сміттєзвалище неухильно поповнюється.

Більшість з мешканців укладати договори не поспішають, бо мають можливість весь непотріб викидати безкоштовно та безперешкодно. Адже, як стверджує, голова Августівської сільської ради Таран О.Г., адмінкомісією при виконкомі так і не було нікого оштрафовано.


Згідно чинного законодавства, власником безхазяйних побутових відходів, що знаходяться на території громади визнається ця територіальна громада. Отже, саме голова Августівської сільської ради Таран О.Г. повинна була вжити заходів для встановлення рівня небезпеки для навколишнього середовища і здоров’я мешканців та подальшої утилізації.

Тож, як зазначив на виїзді начальник відділу Державного екологічного контролю поводжень з відходами та небезпечними хім.речовинами Островський А.К., якщо орган місцевого самоврядування підтримує функціонування на території сільської ради несанкціонованого полігону побутових відходів, то посадовим особам потрібно буде за це понести відповідальність.