Правила благоустрою – не для всіх

У рамках закону про декомунізацію, на протязі останніх років в Україні були перейменовані сотні населених пунктів, вулиць, площ, які носили назви, пов’язані з комуністичним тоталітарним режимом. Не стали виключенням вулиці населених пунктів Августівської сільської ради Одеської області.

Згідно Правил утримання житлових будинків кожне домогосподарство повинне мати адресну табличку, із вказаною новою назвою вулиці (провулку) та номер. Є відповідне положення і у правилах благоустрою Августівської сільради. За порушення цієї вимоги наступає відповідальність за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф.

Відзначимо, що не тільки житлові будинки повинні мати табличку з адресою, але і всі інші адміністративні будівлі (підприємства бюджетної сфери, адміністративні заклади, магазини, тощо).

Будинок культури с. Августівка, адресна табличка відсутня

Заступник голови ГО “Громадський контроль”, мешканка с. Августівка Будник В.П. звернулась до голови Августівської сільської ради з пропозицією централізованої заміни адресних табличок за рахунок місцевого бюджету. Тим паче, що деякі сусідні сільські ради так і зробили.

В отриманій відповіді, голова Августівської сільської ради Таран О.Г. з посиланням на ЗУ ” Про запобігання корупції” акцентувала увагу на “потенційному конфлікті інтересів” та запропонувала мешканцям особисто замовити адресні таблички.

Крім того, голова наголошує, що з 1 червня 2020р. штрафи за відсутність адресних табличок сягають 1360 грн для населення, та 1800 грн – для магазинів, ферм, бюджетних установ та церков. Кінцевим терміном встановлення зазначається термін закінчення карантину, наразі це 1 листопада 2020 року.

Звісно, важко уявити собі, що голова Августівської сільської ради Таран О.Г., за 2 місяці до ліквідації самої ради, кинеться виписувати штрафи мешканцям. Адже вимога стосовно необхідності розміщення адресної таблички існує щонайменше з 2005 року, проте таблички відсутні як на комунальних установах (сільська рада, дитячий садок, школа, будинок культури, амбулаторія ) так і на приватному будинку самої голови. Власники комерційних установ, розташованих у Августівській сільській раді, теж не обтяжують себе виконанням правил благоустрою територій населених пунктів.

Тож, вже 1 листопада 2020 року, кожен мешканець, проходячи обабіч сільської ради, зможе перевірити чи спромоглася голова Августівської сільської ради Таран О.Г. бодай сама виконати затверджені собою ж правила благоустрою, чи їй знову ” завадив приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує свої службові … повноваження “