+100 тис. грн до честі та гідності. Голова Августівської сільської ради Таран О.Г. позивається до мешканців своєї громади

4 березня 2020року , у Біляївському районному суді, суддею Буран В.М. розглядався позов голови Августівської сільської ради Одеської області Таран О.Г. про захист честі, гідності та ділової репутації.

На думку голови Августівської сільської ради Таран О.Г. викладену у позовній заяві, троє мешканців Августівської сільської ради – голова Тельвак В. і заступник Будник В. громадської організації “Громадський контроль” та мешканець села Протопопівка Лозовський В. у 2019 році вступили в змову та начебто розміщували неправдиві інформаційні відомості у мережі інтернет. Метою цих інформаційних повідомлень, за припущеннями голови, було поширення негативної, недостовірної, неправдивої інформації, що не відповідає дійсності та паплюжить честь, гідність та ділову репутацію голови Таран О.Г.

Шкоду своїй “честі, гідності, діловій репутації … та тривалій втраті ділових зв’язків” сільська голова оцінила у 100 тис грн., які й вимагає з голови та заступника громадської організації “Громадській контроль”. З третього відповідача голова вимагає лише розміщення спростування.

До позовної заяви голова додала копії 7-х “адаптованих для перегляду інформаційних повідомлень”, що нібито були створені членами ГО “Громадський контроль”

Але, не дивлячись на велику кількість так званих “доказів”, головна увага, представників позивачки була прикута до повідомлення про “відмову про апеляцію” стосовно земельної ділянки у с. Латівка.

фрагмент позовної заяви Таран О.Г.

Що й не дивно, адже адвокатом голови Августівської сільської ради, виступає Долгов В.М., що є чоловіком Долгової О.І., якій і була передана безкоштовно у власність ділянка 0.237га у с. Латівка Августівської сільради. За, мабуть, дивним збігом обставин, він був адвокатом у своєї жінки Долгової О.І. та судився з Августівською сільською радою на протязі 5 років.

адвокат позивачки Долгов В.М.

Нагадаємо, 10 грудня 2018 голова Августівської сільської ради Таран О.Г. своєю одноосібною заявою знехтувала рішенням сесії Августівської сільської ради, чим, всупереч інтересам громади,сприяла безкоштовній передачі земельної ділянки рішенням суду.

Адвокати відповідачів, природно, мали протилежний погляд на ситуацію що склалася.

адвокат відповідачів пан Подорожній має сумніви у походженні “доказів”

Так, адвокат відповідачів Подорожній А. звернув увагу суду, що представниками позивачки не було надано будь – яких доказів, що зазначені “інформаційні повідомлення” були створені та розміщені саме відповідачами. На думку пана Подорожнього, з наданих доказів неможливо встановити походження даних повідомлень, надані повідомлення містять оцінку діяльності посадової особи, та жодним чином не пригнічують гідність посадової особи.

Підтримав колегу і адвокат відповідачів пан Ільін

адвокат відповідачів пан Ільін

Він зазначив, що вважає цей позов необґрунтованим, адже позивач не вказав яким саме чином були порушені честь та гідність позивача.
Також пан Ільін зазначив, що якщо голова Таран О.Г. у минулому притягалася до кримінальної чи адміністративної відповідальності, то потрібно розглянути “який характер гідності був у позивача на момент, який позивач пов’язує з порушенням гідності у цій справі. Бо, якщо честь та гідність Таран О.Г. були порушені у зв’язку з розглядом іншої справи .. то потрібно з’ясовувати , чи була вона відновлена ця гідність, наскільки вона була порушена, і чи взагалі можливо після минулих справ порушити цю гідність. “

Проте, виділеного часу на судове засідання не вистачило на прийняття рішення судом, розгляд буде продовжено у травні 2020року.

Але, зауваження пана Ільіна дійсно мають підстави, адже голова Августівської сільської ради Таран О.Г. має у своїй біографії деякі події, які можливо розглядати як “порушення гідності”.
Так:
– згідно судового рішення від 12.03.2016 Таран О.Г. була внесена в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
– при проведенні Держаудитслужбою ревізії сільського бюджету та фінансово – господарської діяльності Августівської сільради у 2016-2018 роках аудиторами встановлено порушень на 1млн 375тис грн та складено 6 адмін протоколів на працівників Августівської сільради, зокрема і на голову Таран О.Г.
– у ухвалі №520/7938/18 від 23.04.2019 cлідчого судді Київського районного суду міста Одеси Чаплицького В.В крім іншого зазначається“Зокрема, 26.03.2018 року, між Августівською сільською радою …, в особі голови ОСОБА_1 (Таран О.Г.) а також ТОВ Навекастрой…, в особі директора ОСОБА_2 (Ставнічук Р.Г.) , укладено договір на закупівлю робіт №17, згідно якого ТОВ Навекастрой , зобов`язалось виконати роботи з капітального ремонту проїжджої частини провулка від траси Одеса-Іванівка до вул . Лиманна, с. Латівка, Біляївського району , Одеської області, загальною вартістю 1 448 496 грн. При цьому, перемога в тендері гарантувалась у разі повернення так званого відкату – близько 20% від загальної суми тендеру, невстановленим службовим особам Августівської сільради.”

Проте, подати позов про захист гідності голова спромоглася лише до своїх виборців, мешканців Августівської сільської ради. Тож вже в травні, за сприятливого розвитку подій, Біляївським районним судом буде встановлено, чи порушили відповідачі гідність голови сільради Таран О.Г., чи була оприлюднена інформація наклепницькою, ну й головне – чи потребує честь, гідність, або ділова репутація голови відновлення коштом відповідачів.

Відеозапис судового засідання доступний за посиланням