Слідчий суддя оприлюднив розмір відкату за ремонт доріг в Августівській сільській раді Одеської області

Корупція в країні пронизала усі сфери діяльності.  На жаль, не стала виключенням і Августівська сільська рада. Ми не одноразово звертали увагу на скандальні закупівлі та проведення сумнівних робіт на території сільської ради -ремонт клубу в с. Протопопівка, капітальний ремонт вул. Широкої , генплан Набережного). Однією з таких “вдалих” закупівель був ремонт вул. Кооперативна в с. Августівка – де повторний ремонт вулиці був проведений ТОВ “НАВЕКАСТРОЙ”.

І от, виконавець робіт з асфальтування доріг в Августівській сільській раді ТОВ “НАВЕКАСТРОЙ”  попав у поле зору Служби безпеки України . Як зазначається в ухвалі №520/7938/18 від 23.04.2019 cлідчого судді Київського районного суду міста Одеси Чаплицького В.В:

“05 травня 2018 року до Одеської місцевої прокуратури №1 надійшло повідомлення з управління СБ України в Одеській області, що в процесі виконання завдань із контррозвідувального захисту об`єктів критичної інфраструктури від протиправних посягань, здобуто інформацію про налагодження окремими посадовими особами підприємств, зареєстрованих на території Київського району м. Одеси та Агустівської сільської ради Біляївського району Одеської області протиправної схеми з привласнення бюджетних грошових коштів, в особливо великих розмірах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2017-2018 років, за результатами недобросовісного проведення тендерних процедур, службовими особами Августівської сільської ради, з використанням реквізитів ТОВ “Градбуд-ГБ”… , ТОВ “Навекастрой”…, ряду інших комерційних підприємств, привласнено бюджетні грошові кошти в особливо великому розмірі – в якості так званих відкатів за надання преференцій та гарантування виграшу у тендерах. Впроваджений ними злочинний механізм, діє на теперішній час”

Також, в ухвалі зазначено і розмір “винагороди”

“Зокрема, 26.03.2018 року, між Августівською сільською радою …, в особі голови ОСОБА_1 (Таран О.Г.) а також ТОВ Навекастрой…, в особі директора ОСОБА_2 (Ставнічук Р.Г.) , укладено договір на закупівлю робіт №17, згідно якого ТОВ Навекастрой , зобов`язалось виконати роботи з капітального ремонту проїжджої частини провулка від траси Одеса-Іванівка до вул . Лиманна, с. Латівка, Біляївського району , Одеської області, загальною вартістю 1 448 496 грн. При цьому, перемога в тендері гарантувалась у разі повернення так званого відкату – близько 20% від загальної суми тендеру, невстановленим службовим особам Августівської сільради.”

І хоча, в ухвалі зазначається що “відкат” надавався “невстановленим особам Августівської сільради” ми ще раз зазначимо що договори укладала голова Августівської сільради Таран О.Г.

 

А всього таких договорів з ТОВ “Навекастрой” голова Августівської сільради уклала  8 на загальну суму 4 084 320 грн.

НазваВартість
Поточний ремонт дороги по вул. Кооперативна на ділянці від вул. Магістральна до вул. Вишнева, від вул. Сонячна до вул. Заречна, с. Августівка, Біляївського району, Одеської області199654.8
Капітальний ремонт проїжджої частини провулка від траси «Одеса-Іванівка» до вул.Лиманна,с.Латівка,Біляївського району,Одеської області1448496
Капітальний ремонт дороги по вул.Новоселів від №2 до №39Б, с. Латівка, Біляївський район Одеська область1452786
Поточний ремонт дороги по вул. Дорожній від №23 до Балтської дороги, с. Латівка, Біляївського району, Одеської області100409.44
Поточний ремонт доріжки на території кладовища по вул. Магістральна, с. Августівка, Біляївського району, Одеської області199702.67
Поточний ремонт дороги по вул. Нова № 23А-32, с. Черевичне, Біляївського району, Одеської області127589.68
Поточний ремонт дороги по вул. Новоселів № 1-10, с.Черевичне, Біляївського району, Одеської області128221.28
Капітальний ремонт дороги по вул. Молодіжна, с. Августівка, Біляївського району, Одеської області427460.51
Разом4 084 320.38

Слід зазначити, що кримінальна справа відкрита за  ч.5 ст.191 КК України, згідно якої винні у “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”  караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Втім наразі, з матеріалів ухвали можливо зробити висновок що основними фігурантами справи є посадові особи декількох ТОВ які створили ” протиправну схеми з привласнення бюджетних грошових коштів, в особливо великих розмірах”. Службові ж особи Августівської сільради сором’язливо зазначаються як не встановлені. Тож, чи врятують в черговий  раз голову Августівської сільради Таран О.Г. її  покровителі, чи то може дійсно “прийшла весна – пора саджати ” ?