Біляївська РДА рекомендує провести повторні громадські обговорення з питань створення Усатівської ОТГ

Після скандального проведення громадських обговорень 1 листопада 2019р, щодо створення Усатівської  об’єднаної територіальної громади, мешканці сіл Августівської сільської ради адресували до керівництва Біляївського району та Одеської області колективне звернення. У ньому, більш ніж 700 громадян вимагали звернути увагу на неприпустимі чисельні порушення при проведенні громадських обговорень, зокрема:

  • відсутність списків реєстрації мешканців;
  • відсутність обліку кількості виданих бюлетенів для голосування;
  • передавання невідомої кількості бюлетенів членом рахункової комісії головуючому при підрахунку голосів;
  • категорична відмова членів рахункової комісії та головуючого від повторного перерахунку голосів;
  • проведення громадських обговорень в приміщенні не розрахованому на велику кількість людей – створювало загрозу життю та здоров’ю присутнім мешканцям Августівської сільської ради. Частина громадян  фізично не змогла прийняти участь в обговореннях і висловити свою думку шляхом голосування;

Біляївська РДА розглянула колективне звернення та погодилася із думкою мешканців Августівської сільської ради щодо наявності численних порушень при проведенні громадських обговорень. Так, у своїй відповіді, райдержадміністрація звертає увагу на недодержання вимог відповідно затвердженого Августівською сільською радою 11.07.2019р. “Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного обʼєднання територіальних громад”. Зокрема підрахунок голосів та ведення протоколу повинено був здійснюється обраним секретарем, а не лічильною комісією, не була призначена особа відповідальна за проведення слухань, голосування проводилося у всупереч вимогам затвердженого порядку.

Тож, зважаючи на порушення, при проведенні громадських обговорень, Біляївська райдержадміністрація підготувала лист до голови Августівської сільської ради з рекомендацією забезпечити проведення громадських обговорень щодо створення Усатівської ОТГ , з дотриманням чинного законодавства та затвердженого Порядку проведення громадських обговорень.

лист Біляївської РДА № 1106-2 від 04.12.2019р.

Окремо, Біляївська райдержадміністрація звертає увагу на забезпечення права доступного волевиявлення, належних умов та безпечного перебування громадян при проведенні громадських обговорень. І рекомендує голові Августівської сільської ради проведення громадських обговорень у кожному окремому населеному пункті сільради.

лист Біляївської РДА № 1093-2 від 28.11.2019р.

Отже, голова Августівської сільської ради Таран О.Г. має в своєму розпорядженні:

  • скарги жителів щодо проведення громадських обговорень;
  • колективне звернення від громади із вимогами дати пояснення порушенням, усунути їх та провести повторні громадські обговорення;
  • лист від Усатівської сільської ради  з пропозицією про проведення повторних громадських обговорень щодо створення Усатівської ОТГ;
  • рекомендації Біляївської райдержадміністрації з пропозицією повторного проведення обговорень.
Крім того, закон України "Про запобігання корупції" у статті 39 стверджує що "Особи, ... представляючи державу чи територіальну громаду, діють виключно в їх інтересах". Які з цього висновки зробить голова, і у чиїх інтересах діє голова - "невідомо".