Обʼєднання Міжлимання. Громадські обговорення в Іллінській сільській раді

12 травня Іллінська сільська рада Одеської області провела громадські обговорення для визначення думки своїх жителів щодо обʼєднання Августівської, Іллінської та Маринівської сільських рад в обʼєднану територіальну громаду.

Нагадаємо, голова Августівської сільської ради Таран О.Г. звернулась до Іллінської сільської ради з пропозицією на обʼєднання територіальної громади сіл Августівської сільської ради (с. Августівка, с.Латівка, с.Протопопівка, с.Черевичне, сел.Набережне) із територіальними громадами Іллінської сільської ради (с.Іллінка, с.Тихе, с.Чоботарівка, с.Ковалівка, сел.Нова Ковалівка) та Маринівської сільської ради (с.Маринівка, с.Берегове, с.Нова Еметівка, с.Стара Еметівка) у обʼєднану Августівську територіальну громаду з адміністративним центром в селі Августівка.

Голова Іллінської сільської ради Григорченко С.В. наголосив на важливості даного обговорення, та в цілому підтримав пропозицію об’єднання. Зокрема, він зазначив, що не дивлячись на присутність деяких негативних моментів та можливо незручностей, позитиву в об’єднанні все ж таки більше.

Голова Іллінської сільської ради Григорченко Сергій Васильович

Всім мешканцям що бажали надавалось слово для обговорення пропозицій та зауважень. В підсумку жителі висловились за обʼєднання громад, але із вимогою розміщення адміністративного центру в селі Іллінка, аргументуючи наявністю адмін. будівель необхідної площі у власності сільської ради (наразі Августівська сільрада розміщується на частині другого поверху дитячого садка і свого приміщення не має), та більш вдалим географічним розташуванням.

мешканка с. Іллінка: Більшість не проти об’єднання, але з центром у с. Іллінка
мешканка с. Іллінка Возник Наталя: Я підтримую об’єднання, але з центром у с. Іллінка. Їздити в с. Августівка незручно. Історично центр Міжлимання – с. Іллінка

Було надано слово і жительці с. Латівка, яка звернула увагу присутніх на порушення процедури обʼєднання в Августівській сільській раді, так як там не було проведено громадських обговорень, та висловила думку про доцільність розміщення адміністративного центру громади в с. Латівка.

мешканка с. Латівка Колосова Наталя

Тож в підсумки, зважаючи на думку громади, на голосування мешканців було винесено два питання:

Чи згідна Іллінська громада об'єднуватися у територіальну громаду з Августівською та Маринівською сільрадою.

Чи згідна Іллінська громада  об'єднуватися у територіальну громаду з  адміністративним центром у с. Августівка.

По результатам голосування мешканці майже одноголосно підтримали об’єднання й не підтримали розташування адміністративного центру у с. Августівка.

Втім, остаточне рішення повинні прийняти депутати Іллінської  сільської ради. Чи зможуть вони врахувати думку своїх виборців? Адже для цього вони повинні відмовитись від об’єднання та надати аналогічну пропозицію сусіднім сільським радам  з зазначенням села Іллінка адміністративним центром територіальної громади.