Об’єднання громад. Громадські обговорення в Августівській сільській раді

9 серпня 2019р о 18:00 в Августівському будинку культури відбудуться громадські слухання (обговорення) щодо вивчення пропозиції, наданої Іллінською сільською радою, по добровільному об’єднанню територіальних громад та створення Іллінської  (Міжлиманської) об’єднаної громади з адміністративним центром в с. Іллінка.

Так, з 2015 року триває реформа адміністративно-територіального устрою України – децентралізація.  Децентралізацію провадять через добровільні об’єднання територіальних громад (міст, сіл) в укрупнені територіальні одиниці – так звані ОТГ (об’єднані територіальні громади). Реформа передбачає передачу повноважень та фінансів від центральної влади органам місцевого самоврядування (місцевим радам та їх головам), яких жителі територіальних громад самі собі виберуть, зважаючи, що на місцях краще орієнтуються в місцевих проблемах і ефективніше можуть використовувати кошти на їх вирішення.

В 2020 році обʼєднання повинно завершитися та процес децентралізації перейти до другого етапу реформ.  Наскільки успішно впроваджується процес добровільного об’єднання в Августівській сільській раді Одеської області можна судити із того факту, що громадські обговорення проводяться вперше. І, зважаючи на ті обставини, скільки часу залишилось, більш всього жителів Августівської сільської ради чекає примусове об’єднання.