Довіряй, але перевіряй – політична агітація у Августівській ЗОШ Одеської області

Так вже склалося, що депутати всіх рівнів дуже полюбляють використовувати навчальні заклади як територію для особистої та партійної агітації. І потім завзято виставляти відеозвіти про свою “благодійність” у соц. мережах та поширювати їх у ЗМІ. Цьому є просте пояснення – образ дітей викликає позитивні емоції та викликає підвищену увагу глядачів. Тож використання дітей у відео це дешевий прийом для збільшення та утримання  аудиторії.  Викладатський склад  та директори, не зважаючи на пряму заборону в законі “Про освіту” та низку листів від Міністерства освіти і науки України, щодо недопущення політичної агітації у закладах освіти, досить охоче приймають в цьому участь.

На жаль, не стала виключенням і Августівська школа Біляївського району Одеської області. Сценою було вибрано новий (2018р)  шкільний спортивний майданчик. Згідно сценарію, в червні 2019 р. одні депутати разом з працівниками школи наводили порядок на ньому, інші дарували “цінні” подарунки у вигляді двох мʼячів (вартість кожного ~150 грн) та сітки для воріт. Кульмінацією стала промова депутата Одеської обласної ради перед учасниками шкільної спартакіади, яка активно поширюється в місцевих інтернет виданнях та соцмережах.

депутат Одеської обласної ради Чапір Д.П. роздає “подарунки” на шкільній спартакіаді

У промові стверджується , що даний спортивний майданчик із штучним покриттям “є результатом реалізації програми ‘Довіряй ділам’ в Біляївському районі команди Геннадія Труханова,  народного депутата Верховної Ради України Олександра Пресмана” ну й звісно самого депутата Одеської обласної ради Дмитра Чапіра.

Втім, якщо  повернутися від дбайливо зрежисованого сюжету до дійсності, то виявляється що глядачів ввели в оману, а розповсюджена інформація є неправдивою.  Адже у листі  відділу освіти Біляївської районної державної адміністрації Одеської області зазначається:

  • роботи по облаштуванню спортивного майданчика Августівської ЗОШ було проведено за рахунок районного бюджету та залишків освітньої субвенції;
  • звернень та пропозицій від народного депутата України Олександра Пресмана та депутата Одеської обласної ради Дмитра Чапіра не надходило.
лист начальника Управління освіти Біляївської РДА Одеської області Гладкіх А.О.

Зйомки цієї політичної агітації у вигляді сюжету новин відбувалося в присутності та за згоди директора Августівської школи Починкової О.В. Пані Почінкова не поскупилась на подяки депутатам усіх рівнів.

директор Августівсьої ЗОШ Починкова О.В.

Втім, слів подяки до батьків, які щомісячно сплачують “благодійні” внески на потреби школи, у директора Августівської школи Починкової О.В. не знайшлося. Як не знайшлося і бажання розвінчувати міф депутата Одеської обласної ради та надавати дійсну інформацію щодо ініціаторів створення шкільного майданчику та джерел фінансування.

Тож чи порушила пані Почінкова вимоги закону “Про освіту” – вирішить постійна комісія Біляївської районної ради. Втім вже зараз зрозуміло – прихильність директора навчального закладу до окремих політичних сил та кандидатів в депутати ВР набагато вища, ніж потяг до істини.

Щодо зазначених вище політичних сил та депутатів – то тут на жаль все просто і банально.  Шкільний майданчик,  директор школи  і діти – для них лише статисти у передвиборчій виставі.