В Біляївській райраді зафіксували порушення при створенні Августівської ОТГ

29 травня 2019 року на засіданні комісії з питань регламенту, етики, гласності, забезпечення законності, правопорядку та прикордонного співробітництва Біляївської районної ради Одеської області розглядалася скарга мешканців с. Августівка та с. Протопопівка Августівської сільської ради Одеської області на порушення вимог  чинного законодавства, головою сільради Таран О.Г.,  при висуванні ініціативи  щодо добровільного об’єднання населених пунктів “Міжлимання”, в об’єднану територіальну громаду.

Згідно наданих жителями документів,  голова Августівської сільської ради Таран О.Г. взимку 2019 року винесла на сесію сільради пропозицію (ініціативу) на обʼєднання з територіальними громадами, суміжними з територією Августівської сільської ради, не вивчивши думку жителів сільради шляхом проведення громадських обговорень.

Депутати сільради, в свою чергу, проігнорували  вимоги статті 5 закону України “Про об’єднання територіальних громад” та прийняли рішення: надати згоду на обʼєднання територіальної громади сіл Августівської сільської ради із суміжними територіальними громадами Іллінської сільської ради та Маринівської сільської ради у обʼєднану Августівську територіальну громаду з адміністративним центром в селі Августівка; та звернутись до Іллінської та Маринівської сільської ради з пропозицією про добровільне обʼєднання.

На засіданні комісії одним з перших слово отримав депутат Біляївської районної ради, мешканець с. Августівка Колісніченко  П.В.

депутат Біляївської райради,мешканець с. Августівка Колісніченко П.В.

Петро Валерійович підтвердив, що в дійсності, громадські обговорення в Августівській сільраді, всупереч вимогам чинного законодавства, не проводилися.

Також, Колісніченко П.В. повідомив, що на його думку прийняте на громадських обговореннях у с. Іллінка рішення погодитись на об’єднання в громаду з центром в с. Іллінка є фактично  відмовою від пропозиції наданої Августівською сільрадою. Тож, за будь яких обставин, процедуру об’єднання потрібно починати наново.

юрист Біляївської райради Олена Олександрівна

Юрист Біляївської райради, зазначила, що необхідно у висновках комісії рекомендувати Августівській сільраді дотримуватися як вимог статті 5 закону України “Про добровільне обєднання громад” так і взагалі вимог чинного законодавства.

Ні юрист Августівської сільської ради, ні сама сільська голова Таран О.Г. на засідання не з’явились та ніяких пояснень щодо даного питання комісії не надали.

Тож після обговорення, спираючись на надані у скарзі копії документів, комісією було вирішено:

  1. Зафіксувати, що Августівською сільською радою було допущено порушення вимог статті 5 закону України “Про добровільне об’єднання громад”
  2. Рекомендувати Августівській сільській раді чітко дотримуватись процедури щодо добровільного об’єднання громад
  3. Рекомендувати Августівській сільраді затвердити порядок громадських обговорень перед початком нової процедури об’єднання.