Добровільне об’єднання в Августівську ОТГ – у громади залишилося обмаль часу

В 2019р стартував, ініційований головою Августівської сільради Одеської області  Таран О.Г.,  процес добровільного об’єднання Августівської, Іллінської та Маринівської сільських рад у об’єднану ОТГ. Депутати Августівської сільської ради затвердили пропозицію сільської голови та звернулись до сусідніх громад з даною пропозицією об’єднатися в Августівську ОТГ з центром у с. Августівка.

Втім, чи то від  тотального незнання чинного законодавства головою і депутатами Августівської сільради, чи дійсно, як стверджувала голова Таран О.Г. Августівська сільська рада так захопилися президентськими виборами, що на інше не залишалося часу, є і інші припущення, втім факт один  – перейматися щодо думок своїх виборців ніхто не став. Коли ж в сусідній Іллінській сільраді голова Григорченко С.В. провів, у відповідності до чинного законодавства, громадські обговорення голові Августівської сільради під тиском громади не залишилося нічого як провести збори по селам Августівької сільради з “питань обговорення добровільного об’єднання “.

Збори для жителів смт Набережне відбулися 24 травня 2019р.

На зборах, за ініціативи мешканців була присутня Оксана Вікторівна Гуненкова – радник з питань децентралізації Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, що є прямим партнером Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Тож уся інформація, що була надана пані  Оксаною є узгодженою з міністерством.

 

Після вступу, присвяченого загальній меті децентралізації, пані Оксана перейшла безпосередньо до розгляду можливих варіантів об’єднання Августівської сільради:

  • “яскрава” можливість – це увійти у склад Одеської міської громади;
  •  об’єднання в Іллінську ОТГ, з центром у селі Іллінка;
  •  об’єднання в Августівську ОТГ з центром у селі Августівка.

Крім того, пані Оксана прокоментувала інформацію розповсюджену в соц. мережі одним із депутатів обласної ради стосовно можливого примусового створення ОТГ на базі Августівської, Маринівської, Іллінської, Нерубайської та Дачненської сільрад: “Дійсно така пропозиція існує. На жаль при розробці подібних документів існує певна кількість людей, які намагаються впливати на цей процес. Адже є бізнес, є бажання зберегти власний вплив, є депутатство і бажання зберегти своїх виборців. Є багато впливових фігур які, на жаль, поки що  можуть втрутитися в процес формування, тим паче, що методика формування ОТГ має рекомендаційний характер. Тому, наразі неможливо повідомити яким чином буде остаточно сформована пропозиція. Втім, у громади залишилося обмаль часу, щоб визначитися яким чином ви бачите своє подальше існування.”  

Окремо пані Оксана зазначила, що об’єднання громад це процедура яку потрібно  суворо дотримуватись. Після формування пропозиції на об’єднання, яку можуть подати як голова сільради так і депутати або група громадян,  обов’язково затверджується порядок громадських обговорень. В цьому порядку  повинно бути зазначено як саме потрібно вивчати думку громадян: чи то будуть збори по клубам, чи письмове опитування , чи збори по вулицях, чи одні великі загальні збори всієї сільради.

Також пані Оксана прокоментувала рішення  Іллінської громади щодо підтримання об’єднання,  але не узгодження центру в с. Августівка.  У такому разі процедура зупиняється. І будь-яка з громад , за бажанням може спробувати надати іншу пропозицію – яка буде задовольняти усіх. Як компромісний вихід був озвучений варіант створення  адміністративного центру в Іллінці, та центру надання адміністративних послуг в с. Латівка.  Якщо ж громади не домовляться самостійно і добровільно – буде прийнято адміністративне рішення.

Після виступу запрошеного експерта сільська голова Тараг О.Г. зазначила, що сільська рада очікує на рішення Іллінської ради, і у разі неприйняття пропозиції об’єднання з центром в с. Августівка буде вирішувати з громадою що робити далі. Втім, з огляду на припущенні порушення Августівської сільради, що Августівській громаді, що Іллінській потрібно працювати над створенням нової пропозиції, яка задовольнить обидві громади. Піти на поступки одна одної, та вимагати від своїх голів втілення у життя компромісного рішення. Часу дійсно обмаль.

З відеозаписом  виступу радника Гуненкової О. В., та Іллінського сільського голови Григорченка С.В.  можливо ознайомитись за посиланням