Що відзначаємо 8 березня?

Історично так склалося, що жінок  завжди маргіналізували та знецінювали. Жінки страждають від домашнього насильства, сексизму, гендерної дискримінації та порушень прав людини в усьому світі. Тож не дивно, що на початку XX століття започатковується дата 8 березняМіжнародний день боротьби за права жінок. Право жінок на працю, освіту, власність, сексуальних вподобань, право в політичному та виборчому процесі…

Цей день є акцентуванням на важливості дотримання принципу рівності, який лежить в основі демократичного суспільства.

На рівні законодавства Україна як держава декларує рівні права чоловіків і жінок. Ця рівність закріплена у Конституції. У 1995 році Україна приєдналася до Пекінської декларації та Платформи дій і ратифікувала ключові міжнародні договори з прав людини включно з Конвенцією про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок від 1980 року. У 2005 році був ухвалений Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Рішенням уряду Україна прийняла Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в лютому 2016 року, ставши єдиною країною у світі, що прийняла такий план під час військового конфлікту. 

В 2020 році український уряд схвалив Концепцію комунікації у сфері ґендерної рівності. Цей документ проголошує ґендерну рівність у всіх сферах суспільного життя «невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи».