На зборах 25 жовтня 2019 у смт. Набережне з приводу обговорення можливого об’єднання сіл Міжлимання, серед доповідачів мав слово і місцевий житель Чепель Олександр. У своїй промові, крім іншого, він запропонував присутньому на зборах депутату Одеської обласної ради фракції “Довіряй ділам” Чапіру Д.П. не заважати громадянам у вільному виборі формату ОТГ, адже громадяни самі повинні розібратися у перевагах чи недоліках варіантів. І ця пропозиція дійсно мала рацію – адже формат майбутнього ОТГ – це справа саме мешканців майбутнього ОТГ. Депутат Чапір Д.П. не став коментувати цю пропозицію на зборах.
Втім, через декілька днів громадське об’єднання “Небайдужі та справедливі”, у соцмережах, з посиланням на слова невідомих односельців, звинуватили мешканця смт. Набережне Чепеля О.А. у незаконній підприємницькій діяльності, яке він начебто проводив у приміщенні Міжлиманської ЗОШ. Доказом “незаконної діяльності” стала відповідь управління освіти Біляївської РДА на депутатське звернення, з переліком орендарів, що уклали угоду на оренду приміщень з 2010 року. Не знайшовши у наданому переліку прізвища пана Чепеля, дописувач громадської організації робить відразу два висновки на підставі досить сумнівної логіки:
- відсутність прізвища у переліку начебто доказує факт незаконної діяльності;
- справжньою підставою пропозиції пана Чепеля не заважати мешканцям самостійно обирати бажаний формат ОТГ є начебто “активна робота депутата”
За цією логікою, будь який мешканець смт. Набережне, який розділяє думку, що на вибір мешканців не повинен тиснути будь хто, може бути звинуваченим щонайменше у незаконній підприємницькій діяльності.
Така “логіка” громадської організації привертає увагу до самої організації. Адже створив її, саме депутат Одеської обласної ради Чапір Д.П. разом з радником голови районної ради Біляївського району Ковальовою Л.Ю.. Громадське об’єднання створено із статусом юридичної особи, та має правозахисну спрямованість. Пан Чапір зайняв посади президента та голови ради ГО”Небайдужі та справедливі”. Зі своєї сторінки у соцмережі громадська організація декларує надання громадам, а також окремим мешканцям допомоги в захисті конституційних, громадянських, моральних прав.
На підставі цієї інформації звісно неможливо стверджувати, що ображений депутат Чапір вирішив спаплюжити добре ім’я пана Чепеля та особисто розмістив компрометуючу інформацію на сторінках громадської організації “Небайдужі та справедливі”, та й депутатське звернення міг подати якийсь інший депутат.
Втім організація, що позиціонує себе як “правозахисна” перед публікацією могла б перевірити інформацію хоча б у директора Міжлиманської ЗОШ, а у випадку коли б підозри підтвердилися звернутися до поліції, або ж до того ж управління освіти Біляївської РДА з вимогою укласти угоду та сплатити кошти у бюджет. Але, складається враження, що в ГО інше призначення: славити свого керівника, та дискредитувати всіх і вся хто так чи інакше опинився на шляху у депутата Одеської обласної ради з незручними зауваженнями.
Щодо пана Чепеля – то він дійсно, певний час орендував приміщення в Міжлиманській ЗОШ для надання послуг навчання з кермування автотранспортом, та мав договір з управлінням освіти Біляївської РДА на оренду приміщення у Міжлиманській ЗОШ.
Та й директорка Міжлиманської ЗОШ пані Виноградова стверджує що Чепель О.А. не проводить жодних занять у приміщеннях школи.
Тож тепер, пан Чепель має повне право поцікавитися, чи є у президента ГО “Небайдужі та справедливі” укладений договір на проведення зборів у приміщенні Августівського будинку культури?
І за яким збігом обставин, саме з бюджету Біляївського району Одеської області, громадська організація, що зареєстрована у Малиновському районі м. Одеса, отримала у 2018 році 17640 грн на бензин та 1660 грн на папір. Напевно, один із засновників громадської організації на посаді радника голови районної ради Біляївського району, немає до цього ніякого відношення.