Як проголосувати на виборах президента України. Необхідні документи та відповідальність

У неділю, 31 березня, українці обиратимуть президента України. Вибори президента- відповідальне завдання для кожного. Та крім “за кого проголосувати” у людей виникають інші питання.

Згідно з законом “Про вибори президента України” право голосу мають громадяни України, яким на момент виборів виповнилося 18 років. Щоб зробити свій вибір, потрібно на виборчу дільницю взяти із собою документ, що засвідчує особу. Маючи тільки водійське посвідчення проголосувати не вдасться. Для того, щоб прийти і проголосувати на виборчій дільниці, кожному громадянину України потрібно мати: паспорт України або ID-картку, навіть без вкладиша. Якщо військовослужбовець, то може бути військовий квиток.  Проголосувати на виборчій дільниці можна  з 8:00 до 20:00.

Якщо ви прийшли на виборчу дільницю та отримали бюлетень, то повинні знати правила виборця: якщо зробите селфі у виборчій  кабінці, то можете отримати срок до 3 років увʼязнення; порушенням правил вважатиметься агітаційна листівка; понесете відповідальність за образи членів виборчої комісії або якщо порушуватимете порядок на виборчій дільниці.

Офіційні результати виборів оголосять до 10 квітня. Якщо жоден із кандидатів не набере більше 50% голосів, то 21 квітня відбудеться другий тур.