Матеріал наданий ГО “Громадський контроль”
Минає останній рік каденції нашої місцевої влади. Чим на нашу думку, залишиться у пам’яті ця каденція:
- Отримання земельних ділянок депутатами, членами виконкому, працівниками адміністрації практично на кожного члена родин та відмовою у наданні ділянок пересічним громадянам.
- Не затверджений за 5 років генеральний план с.Августівка, тож мешканці, що отримали земельні ділянки, не можуть їх оформити.
- Мешканці с. Протопопівка, що отримали дозвіл на оформлення ділянок, вимушені повторно платити за оформлення.
- Залишилися без ремонту вулиця Широка у с. Протопопівка, по якій проходить ходить маршрутка та шкільний автобус.
- Практично «подарувала» місцева влада ділянку більш 4 гектарів на березі Хаджібейського лиману (с.Черевичне, база відпочинку), як кажуть, «чужому дядькові».
- Не вирішено питання з водопостачанням с.Черевичне (недостатній тиск води), час від часу виникають питання організаційного плану з водопостачанням води на новому масиві с. Латівка.
- Відповідно акту перевірки Південного офісу Держаудитслужби місцева влада допустила фінансових порушень на суму більш 1млн 300 тис. гривень, з яких 1,2 млн. так і не повернути до бюджету. Діяльність за 2019 -2020 роки не перевірялася.
- Два роки закладали кошти на придбання трактора у сумі l млн грн., нарешті придбали, але ні за 1 млн. гривень, а майже у 2 рази дешевше. Усе було би добре , якщо б це був трактор, який була можливість долучити до ремонту водогону, або навести лад на сміттєзвалищі.Проте, тим що придбали розрити яму нема змоги, бо не передбачено приладдя, потужність настільки мала, що при спробі загорнути сміття трактор майже перевертався. Про що думали, коли купляли? Напевно, таке придбання було комусь чимсь дуже вигідне. Тепер тракторист — депутат Августівської сільради обкошує дорогу замість орендарів полів, які зобов’язані це робити, але треба якось показати, за що трактористу-депутату, який ще і електриком працює у одному закладі культури, платять зарплату.
- Влада вибірково відноситься до підприємців, надає можливість заробити саме підприємцю-депутату: закупляють у неї продукти до дитячого садочку за дуже вигідними підприємцю цінами, сукні та аксесуари для колективу «Дивограй» на суму 34 240 гривень. Сукні для учасників колективу придбали за ціною 1 500 грн.за одиницю, а керівнику будинку культури (депутат, донька депутата-підприємця) придбали за 2 800 грн.
- Якщо хворіє хтось у родині депутата, то матеріальну допомогу на лікування у сумі 5 тис грн можна виплатити навіть після смерті хворого , а пересічна особа може вмерти, так і не отримав допомоги.
- Голова сільради може без дозволу сесії відмовитися від апеляції у суді, не захистив інтереси громади, може взяти собі премію без рішення сесії, і нічого їй за це не буде.
- Представники влади не тільки не прислуховуються до критики виборців, але розглядають об’єктивну критику , як особисту образу, бо критика «негативно впливає на ділову репутацію», голова навіть судиться з виборцями. Проте, ще у 2016 році суд ухвалив рішення, де підтвердив бездіяльність Августівської сільради у постачанні води, у прибиранні стихійних сміттєзвалищ . Постанова суду про «конфлікт інтересів» , фінансові порушення, кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення , у якому фігурують одна з підрядних фірм за участі Августівської сільської ради – на думку представників влади не впливають на «ділову репутацію».
Цe далеко неповний перелік «добрих справ» нашої місцевої влади. До речі, ні депутати , ні голова так і не прозвітували перед виборцями за 2019р. Тож давайте добре запам’ятаємо прізвища усіх, хто був при владі та з огляду на місцеві вибори у жовтні, подумаємо,чи хочемо ми бачити їх надалі при владі.
Адже самі представники влади не хочуть залишитися без будь якого “портфеля” , тому ми їх побачимо у списках різних партій . Наприклад, голова Августівської сільради Таран О.Г. , яка на її погляд успішно справилася зі своїми обов’язками, має намір представляти інтереси громади на рівні району.
Нас чекає ще немало того, що здивує. Не хочемо говорити щось погане про діяльність одної з розпіарених партій, яка вважає свою діяльність успішною. Але виникає питання, чому при такій успішній діяльності деякі члени партії залишили її ряди та балотуються від інших партій , хоча саме ці особи якраз і зробили внесок на рівні району у багаж добрих справ партії, а керівництво партії про них навіть жодним словом у звіті не згадало
З огляду на участь голови ГО “Громадський контроль” у виборах до місцевої ради, громадська організація на час передвиборчої кампанії призупиняє свою діяльність