Пропозиція депутатів Августівської сільської ради щодо приєднання до Одеси

В рамках реформи децентралізації та  створення об’єднаних територіальних громад 17 жовтня 2019 року група депутатів Августівської сільської ради звернулася до голови Таран О.Г. із пропозицією щодо об’єднання сіл Августівка, Латівка, Протопопівка, Черевичне та селища Набережне Августівської сільської ради з містом Одеса та адміністративним центром у м. Одеса.

Згідно ЗУ “Про добровільне обʼєднання територіальних громад” ініціаторами добровільного приєднання  можуть бути не менш як третина депутатів від загального складу сільської ради. В Августівській сільській раді половина депутатського корпусу виступила із даною  ініціативою : Домброван О.А., Стопа Н.В., Дукаченко В.А., Миронюк П.Д., Волков А.Г.,Воловик І.Є., Герега О.В., Долінська Н.М., Топащенко М.М., Починкова О.В., Савелич Т.І.  і подали відповідну пропозицію голові. Тож голова Августівської сільради Таран О.Г , у відповідності до ст.8 п.3 розділу 2^1, повинна забезпечити вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади та її громадське обговорення.

Втім, якщо звернути увагу на вимоги чинного законодавства, однією з ключових умов щодо добровільного приєднання суміжної сільської територіальної громади до об’єднаної територіальної громади, визнаної спроможною (Одеса є такою), є наявність  у перспективному плані формування територій громад області такої конфігурації. Але, у проекті перспективного плану формування об’єднаних громад такого варіанту не зазначено. Більш того, в останній пропозиції Мінрегіону проекту адміністративно-  територіального устрою Одеської області, Августівська сільська рада входить в склад  Нерубайської ОТГ.

Малоймовірно, що відповідні зміни в перспективний план області будуть внесені. Крім  того, і самі депутати при оформлені пропозиції сільській голові заплутались : чи то вони ініціюють процес об’єднання, чи то приєднання.

Якщо ж повернутися до суті пропозиції, то в ній самі невідомі. Невідомо, якими економічними показниками керувалися депутати формуючи дану пропозицію, чи забажає міська влада фінансувати видатки на  медичні та культурні заклади у селах “колишньої” Августівської сільради, чи отримають мешканці 5-ти сіл право на вибір хоча б одного свого депутата до Одеської міської ради. Також варто зазначити, що таке “приєднання” не залишає шансу для об’єднання територій “Міжлимання”.

Звичайно питань багато і хотілося б почути на них відповідь, бо вже 1 листопада (п’ятниця)  о 18.00 у будинку культури с. Августівка призначені громадські обговорення пропозиції  щодо ініціювання добровільного приєднання територіальної громади до м. Одеса, та пропозиція об’єднання від Усатівської сільської ради.